1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hasta ziyaretleri için yeni uygulama
Hasta ziyaretleri için yeni uygulama

Hasta ziyaretleri için yeni uygulama

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hasta ziyaret saatleri 13.00-14.30 / 18,00-19.30. Hastane yönetimi, hasta yakınlarının mağdur olmaması için yukarıdaki saat uygulamasını dikkate almalarını istedi.

A+A-

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Bahri Çakabay, “Hastanemizde hastalarımızın sağlıklı  tedavi görebilmeleri için ziyaret saatlerinde hasta  yakınlarının kurallara uymalarını  aşağıdaki belirtilen saatler dışında hiçbir hasta yakını ziyarete geldiği zaman ziyaret yapamayacaktır  hastalarımızın sağlıkları açısından kurallara uyum sağlamalarını hasta yakınlarından rica ediyoruz.Hastalarımızın sağlığı bizler için çok önemlidir.

Ziyaretin en makbulü kısa olanıdır.Hastane ziyaret saatleri her gün 13.00–14.30 / Akşam 18.00–19 30 saatleri arasındadır.Yoğun Bakımda her gün saat 11.00 ile 12.00 arasında yoğun bakım nöbetçi hekimi müsait olduğu anda,  hasta yakınlarına, hastanın genel durumu ile ilgili bilgi verilir. Saat 13 00 da hasta yakınlarına bilgi verir Hasta ziyaretleri yoğun bakımın müsaitlik durumuna göre planlanır. Hasta ile ilgili olağandışı durumlarda hastanemize vermiş olduğunuz iletişim numarasına ulaşılarak bilgilendirme yapılacaktır. Bunun dışında kesinlikle yoğun bakıma hasta yakını alınmayacaktır . Hasta ziyaretlerine 15 yaşından küçük çocukların getirilmesi kesinlikle yasaktır.

Hasta ziyaretine gelinirken yiyecek ve içecek getirilmesi yasaktır. Canlı çiçekler hasta odasında bulundurulmayacaktır.” diye konuştu.

Öte yandan hastane içerisinde sigara tüketilmesinin de kesinlikle yasak olduğunu belirten Çakabay, “Hastane içerisinde sigara içilmesi 4207 sayılı “Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun” gereğince kesinlikle yasaktır. Sigara içmek isteyen vatandaşların hastanemiz bahçesinde bulunan sigara bağımlıları eğitim alanlarına gitmeleri önemle rica olunur.” dedi.