1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hasta ve yakınlara iftar yemeği
Hasta ve yakınlara iftar yemeği

Hasta ve yakınlara iftar yemeği

Kayapınar Belediyesi Ramazan ayında Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi bahçesinde hasta ve hasta yakıları için iftar çadırı açacak. Çadırda her gün yaklaşık 1000 kişilik iftar yemeği verilecek.

A+A-

Kayapınar Belediyesi, Ramazan ayında bölge hastanesi olması nedeniyle her gün yüzlerce hasta ve yakının bulunduğu Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi’nde iftar çadırı kuracak. Belediye her yıl olduğu gibi bu yılda hastane bahçesinde kuracağı iftar çadırında her gün bin kişilik sıcak yemek dağıtacak. Belediye tarafından yapılan açıklamada, “ Bölge hastanesi kapasitesi nedeniyle vatandaşların yoğun olarak bulunması ve hastanenin şehir merkezine çok uzak olması nedeniyle özellikle iftar saatinde hasta yakınları büyük bir zorluk yaşamaları nedeniyle belediye olarak her yıl olduğu gibi bu yıl iftar çadırımızı hastane bahçesinde halkımızın hizmetinde olacaktır”  denildi.


Zabıta denetimlerini artırdı


Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ise Ramazan ayı dolaysıyla son bir haftadır üretim yapan iş yerlerine yönelik denetimleri sonucu birçok iş yeri hakkında yasal işlem yaptı. Zabıta ekipleri özellikle fırın, lokanta ve tatlı üretimi yapan işyerlerinde yaptığı denetimlerde, genel temizlik, fiyat tarifeleri, personel sağlık karne kontrolü, iş kıyafeti, iş yeri ruhsatı ve iş yerlerinde zabıta yönetmenliği hükümlerine uygunluk gibi detaylara bakıldı. Denetimlerde eksiklikleri olan iş yerleri uyarı yapılırken, kurallara uyanlara ise teşekkür edildi. Denetimler Ramazan ayında aralıksız devam edeceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler