1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hasta hükümlü tahliye edildi
Hasta hükümlü tahliye edildi

Hasta hükümlü tahliye edildi

Diyarbakır'da ömürboyu hapis cezasına çarptırılan ve 17 yıldır cezaevinde bulunan hasta hükümlü 58 yaşındaki Salih Tuğrul tahliye edildi.

A+A-
PKK üyeliğinden ömürboyu hapis cezasına çarptırılan ve Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan Salih Tuğrul önce kalp krizi, ardından da felç geçirdi. Daha önce ceşitli kez, ağır hastalığı nedeniyle avukatlarının yaptığı tahliye başvurusu reddedilen Tuğrul'a Adli Tıp Kurumu 'cezaevinde kalamaz' raporu verdi.
 
Tuğrul'un avukatları bu raporla Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurup müvekkillerinin tahliyesini istedi. Başsavcılığın başlattığı işlemlerin ardından Salih Tuğrul'un tahliyesine karar verildi. Kararda şöyle denildi:
 
"Maruz kaldığı ağır bir hastalık veya engellilik nedeniyle ceza infaz kurumu koşullarında hayatını yalnız idame ettiremediğinden ve infazın geri bırakılmamasının toplum güvenliği bakımından ağır ve somut tehlike oluşturmayacağı değerlendirildiğinden, hükümlü Salih Tuğrul'un infaz edilmekte cezasının iyileşinceye kadar ertelenmesine."
 
17 yıldır cezaevinde bulunan Tuğrul, bugün Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'nden tahliye edildi. 
Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT