24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya19 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40

Hassasiyet ve duyarlılık çağrımızdır

Hassasiyet ve duyarlılık çağrımızdır

16 Ocak 2013 Çarşamba 18:05

Bilindiği gibi Kürt sorununun çözümü yolunda önemli bir dönemden gçilmektedir. Tam da bu dönemi provake edercesine gerçekleşen Paris'teki cinayetler şimdiye kadar tüm tarafların sağduyulu yaklaşımı sonucu beklendiğinin aksine toplumdaki barış istemini kuvvetlendirmiştir.

Yarın kentimize gelecek olan cenazelerin karşılama ve uğurlama törenlerinde de yüksek hassasiyet ve duyarlılık gerekmektedir.

Hükümet cephesinden ve BDP cephesinden yapılan sağduyu çağrılarına sahip çıkmak ve olası gerilimlerin önünü almak adına biz de elimizden geleni yapıyoruz.Bugün bu çerçevede yetkililer ve BDP ile görüşmelerde bulunduk.Diyarbakır Valisi Sayın Mustafa Toprak ile yaptığımız görüşmede, Sayın Vali olumlu yaklaşımlarını bizimle paylaşmış ve yarının sağduyulu ve dikkatli çabalarla, provakasyona sebep olunmadan atlatılacağına inancını bizlerle paylaşmıştır.

Aynı şekilde BDP Diyarbakır İl Başkanı Sayın Zübeyde Zümrüt ve BDP yetkilileri de yaptığımız görüşmede; cenaze töreninin sessizlik ve taziye hassasiyeti içinde geçeceğini beyan etmişlerdir.
Umarız ki bu sessizlik, barışa en büyük katkıyı sağlayacak ve böylesi karanlık bir saldırının dahi barışı kuvvetlendiren bir rüzgara dönüştüğünü tüm dünya görecektir.

Gerek yetkililerin gerekse de BDP yetkililerinin titiz ve dikkatli çabalarına katkı sunmak için, halkımızın da en ufak bir heyecana gelmemesini, taşkınlıklara karşı azami dikkat içinde bulunmasını arzuluyoruz.
Süreci provake ederek barış yolunu engelleyici her tür yaklaşımın karşısında olduğumuzu belirtir, kitleye dışardan bir müdahale kadar içerden de olası taşkınlıkların karşısında olduğumuzu kamuoyuna ilan ediyoruz.

DESOB

DİSİAD

DTSO

Okunma Sayısı : 6466
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com