1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Hasret kaldık Diyarbakırspor'un başarılı günlerine'
'Hasret kaldık Diyarbakırspor'un başarılı günlerine'

'Hasret kaldık Diyarbakırspor'un başarılı günlerine'

Diyarbakır’lı taraftarlar, takımlarının başarılı günlerine hasret kaldıklarını belirttiler.

A+A-

Diyarbakır’lılar 2009 – 2010 sezonunda küme düşen o günden bugüne  eski başarılı günlerine ulaşmayan takımlarının üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Rohat Varan, “ Dedelerimizin. Babalarımızın ve ağabeylerimizin şimdide  hepimizin olan Diyarbakırspor başarılı günlerine hasret kaldık.

Bölgemiz takımlarının ve nüfüsümüzün yarısı bile olmayan illerin takımları ne yazıkki Süper ligde ve PTT 1. Liginde başarılı oluyorlar ve kentlerini başarılı bir şekilde temsil ediyorlar.

Ne yazıkki 2 milyon nüfüsumuzlai stenileni veremez durumuna soktuk Diyarbakırspor’umuzu.5 Sezondur üzüntü içinde kıvranıyoruz, İçimiz ağlamaklı oluyor, kimseler çıkıpta Birlik beraberlik içerisinde bu kulübün takımını üst liglere çıkaramıyor.

Henez kendi kalı olan bir kulüp binası ve tesisi bile yok. Yetkililer siyasiler hep gösteriş için boy gösterip takımımıza istenilen desteği vermiyorlar. Bu iş spordan anlayan, zengin iş adamlarından kurulu bir yönetimle iddialist bir şekilde yürütülmelidirki. Başarı sağlansın, misal olarak 2015 – 2016 futbol sezonuna giriyoruz , henüz bir şey yapılmamış. Eğer başarı isteniyorsa ligin başından beri bu sağlanmak isteniyorsa her yönüyle süper bir kadro oluşturulmalıdır. Varsayımlar olmamalıdır.

Yönetim dışarıdan başkalarının sözüyle hareket etmemelidir.Eğer lig başından bu ortam yaratılırsa hiç kimse  Diyarbakırspor’un başarısını engelleyemez. Yeter artık güneşin sözü var birgün bizim için doğacak.Diyarbakırspor tek kelimeyle alt liglerde layık bir takım değildir” Dedi.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler