1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hasırlı KADEM'de Kuaförlük Kursu
Hasırlı KADEM'de Kuaförlük Kursu

Hasırlı KADEM'de Kuaförlük Kursu

Sur Belediyesi Hasırlı Kadın Destek Merkezi (KADEM)'nde kuaförlük kursu verilmeye başladı.

A+A-

Mahalle sakinlerinden gelen yoğun talep üzerine Sur Belediyesi ve Sur Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi'nin ortak çalışması sonucu KADEM'de kuaförlük kursu verilmeye başladı.

            Kursla ilgili konuşan Sur Belediye Başkan Yardımcısı Gülbahar Örmek şunlara değindi;  “Kadın Destek Merkezlerimizin artık kendi ayakları üzerinde durabilmesi için çeşitli ekonomik faaliyetleri hayata geçirdik. Son olarak Hasırlı KADEM'de kuaförlük kursu açıldı. Kursun yanı sıra kuaförlük hizmeti de vermektedir. Burada verilen kuaförlük hizmetine vatandaşlarımızın daha kolay ulaşabilmelerini sağlamak için fiyatları diğer kuaförlere oranla daha düşük tuttuk. Ayrıca bu kuaförlük hizmetinde ihtiyaçların tamamı Mustafa Asoğlu ve Lilafix tarafından karşılandı. Bu şekilde maliyeti sıfıra indirdik. Bundan sonrada orada yapılan bütün hizmetler kursun gelirini sağlayacak. Kira, su faturası gibi giderler kursun gelirleriyle finanse edilebilecek. “ dedi.

 “Kursiyerler Kendi İş Yerlerini Açabilecekler”

            Örmek; “Temel amaç, hem kursiyerler yetiştirmek ve bu kursiyerlerin kendi işyerlerini açmalarını sağlamaktır.  Bu proje iki amaçlı, hem istihdama yönelik hem de uygun bir fiyatla üst düzey kaliteyi Hasırlı Mahallesi'ne getirerek halkımızın yararlanmasını sağlamaktır. Ayrıca kursiyerler deneyimlerini arttırmak için haftanın belirli günlerinde Kuaför Mustafa Asoğlu'na gidiyorlar.  Diğer Kadın Destek Merkezlerinin de kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için bu tarz projeler yapmaya devam edeceğiz. Daha önce başlattığımız “Her Ev Bir Atölye” projesinde olduğu kendine yeten evler gibi KADEM'lerin de kendine yetmesi gerekiyor. KADEM'lerin de model olması gerekiyor ki Sur içinde bulunan evleri atölyeye çevirebilelim.” dedi.