1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Haşimi, seçim sonuçlarını değerlendirdi
Haşimi, seçim sonuçlarını değerlendirdi

Haşimi, seçim sonuçlarını değerlendirdi

DİYARBAKIR- 1 Kasım genel seçimlerinde Diyarbakır’dan bağımsız milletvekili adayı olan Haşim Haşimi, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

A+A-

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın açıklamasında açıklamalarda bulunan Haşimi, çözüm sürecine katkı sunmak, sağduyulu bir çizgiyi siyaseten geliştirmek ve Kürt temsili noktasında bağımsız aday olduğunu söyledi. Haşimi, “Kibrit kutusu bile oy pusulasında yer alan isimlerimizden daha büyük.

Bizim fotoğrafımızın olmayışı oylarımızı ciddi anlamda düşürdü. Bunun emsali var cumhurbaşkanlığı seçiminde 3 adayın fotoğrafı oy pusulasında yer almıştı, Yüksek Seçim Kurulu’nun bunu bize çok görmesi hukuku ile bağdaşmaz.

Fotoğrafımız yok ismimiz çok küçük yazılmış. Toplumun bağımsız adaylara oy vermesini zorlaştıracak ne kadar imkan varsa bunu kullanmışlar. Bu anayasanın birçok maddesine, eşitlik ilkesine aykırıdır.

Benim esas çağrım, sizin huzurunuzda hakikaten çözüm sürecinin aması olmadan net bir şekilde kaldığı yerden daha kapsamlı bir şekilde hemen başlatılmasıdır. İki güçlü siyasi partinin seçim sonuçlarını doğru okuması meselenin çözümü açısından çok önemlidir, gereklidir. Belli ki toplum 5 ay aylık süre içerisinde istikrardan yana oyunu kullanmıştır. Diyarbakır halkının bize vermiş olduğu bu destek çok anlamlıdır, çok değerlidir. Biz bunun kıymetini bilerek siyasi çizgimizi geliştireceğiz” dedi.


(YRT-MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler