1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Haşemalı turistler havuzdan çıkarıldı
Haşemalı turistler havuzdan çıkarıldı

Haşemalı turistler havuzdan çıkarıldı

Antalya'nın Kemer ilçesinde 5 yıldızlı bir tesiste konaklayan Dağıstan uyruklu Ukraynalı iki kadın turist, haşema ile girdikleri havuzdan kovuldu.

A+A-

 

Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Çamyuva beldesindeki 5 yıldızlı bir tesiste konaklayan Dağıstan uyruklu Ukraynalı iki kadın turistin, haşema ile girdikleri havuzdan, diğer müşterileri rahatsız ettikleri ve ''havuz hijyenini bozdukları'' gerekçesiyle görevliler tarafından çıkarıldığı iddia edildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Çamyuva'daki 5 yıldızlı turistik tesiste konaklayan Dağıstan uyruklu Ukraynalı turistler Zukhra Salgereeva ile kızı Madina, haşema ile havuza girmek istedi.

İddiaya göre, anne ve kızın yanına gelen görevliler, diğer müşterileri rahatsız ettikleri ve ''havuz hijyenini bozdukları'' gerekçesiyle havuzdan çıkmalarını istedi.

Bunun üzerine Zukhra Salgereeva, Ukrayna'daki iş adamı eşi Salgarey Salgereeva'yı arayarak durumu bildirdi. Salgarey Salgereeva da Kemer'deki İlçe Turizm Danışma Bürosu'nu arayarak sorunu çözmelerini istedi.

UKRAYNA'DAKİ EŞİ ARAYIP DURUMA MÜDAHALE ETTİ

Turizm Danışma Bürosu yetkilileri Ukraynalı turistlerin şikayetini tesis yönetimine bildirdi. Tesis yöneticileriyle Ukraynalı anne ile kızı, haşema ile havuza girmemeleri koşuluyla anlaştı.

Zukhra ve Madina Salgereeva, AA muhabirine yaptıkları açıklamada, Türkiye'ye daha önce de tatile geldiklerini, ancak bu tür bir sorunla ilk kez karşılaştıklarını söylediler. Otel yönetimiyle yaptıkları görüşmenin ardından sorunun çözüldüğünü anlatan anne ile kızı, ''Bundan böyle otelin havuzuna haşema ile girmeyeceğiz, ancak denize haşemamızla girerek tatilimize devam edeceğiz'' diye konuştular.

Otel Genel Müdür Yardımcısı İhsan Güzel ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, Zukhra ve Madina Salgereeva'nın haşema ile havuza girdiklerini gören diğer müşterilerin durumdan şikayetçi olduklarını anlattı.

Bu giysiyle havuza girmelerinin hijyen açısından da sakıncalı olduğunu öne süren Güzel, ''Bu nedenle kendilerini uyardık. Böyle bir kıyafetle havuza girmelerinin uygun olmadığını söyledik. Şu anda her şey son derece normal. Onlar da bize karşı anlayışlı davrandılar. Aramızda bir sorun kalmadı'' dedi.

İki kadın turistin tatil keyfini bozan otel, 1986 yılından bu yana Kemer’de faaliyet gösteren Marco Polo tatil köyü. Okan Holding bünyesinde faaliyet gösteren Club Marco Polo, aynı zamanda Türkiye’ye ilk kez “her şey dahil” sistemini getiren tesis olmasıyla biliniyor.

Club Marco Polo, geçtiğimiz yıl tamamen yenilendi ve ağırlıklı olarak yurt dışından gelen turistlere yönelik olarak hizmet vermeye başladı. Tesis, çok sayıda yabancı acenta ile çalışıyor.

Ekoyol