1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Harçlıklarıyla Suriye'deki akranlarına battaniye aldılar
Harçlıklarıyla Suriye'deki akranlarına battaniye aldılar

Harçlıklarıyla Suriye'deki akranlarına battaniye aldılar

Diyarbakırlı öğrenciler, Suriye'de zor günler geçiren akranlarını unutmadı.

A+A-

Diyarbakırlı öğrenciler, Suriye'de zor günler geçiren akranlarını unutmadı. Öğrenciler, harçlarını biriktirip, öğretmen ve ebeveynlerinin de desteğiyle Suriye'deki çocuklara battaniye aldı. Gönderilen battaniyeler Suriye'deki mağdurlara ulaştığı belirtildi.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel M. İhsan Koleji öğrencileri, kardeşlik hukuku ve dayanışması adına önemli bir davranışa imza attı. Nehir Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren kolej, Türk Kızılay'ı, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı'nın Suriye'de mağdur olan, ekonomik zorluklar yaşayan ve mülteci konumunda bulunan halka yönelik düzenlediği "Kış Geldi... Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye" kampanyasına katıldı.

Okul Müdürü Cem Bektaş, zor günler geçiren kardeş Suriye halkına yardım etmeyi okul olarak bir vazife gördüklerini söyledi. Bektaş, "Hayır sahiplerinin bağışları olmasaydı bunların hiçbirini yapamazdık. Hayırsever öğrencilere teşekkür ediyor, desteklerinin devamını bekliyoruz. Ayrıca bu yardımlarımızın sadece battaniyeyle de sınırlı kalmayacağının müjdesini vermek istiyoruz." diye konuştu.

Okulun proje koordinatörü Serdar Şahin ise öğrencilerin kardeşlik ve yardımlaşma duygularını artırmaya yönelik bu çalışmanın veliler tarafından da desteklendiğini belirterek, "Bizim öğretmen, öğrenci ve veliler olarak felsefemiz şudur; ateş düştüğü yeri değil her yeri ve hepimizi yakar." dedi.

Öğrenciler ise kampanyaya destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, " Biz burada bütün imkanlara sahip iken oradaki kardeşlerimizin hiçbir şeyi yok. Onları da düşünmemiz gerekiyor. Bunun için harçlarımızı biriktirdik, anne ve babalarımızdan, yakınlarımızdan yardım topladık ve battaniye aldık. Onlara gönderdik. Onlar için her gün dua ediyoruz." diye konuştu.