1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hani'ye MYO için ilk adım
Hani'ye MYO için ilk adım

Hani'ye MYO için ilk adım

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Hani ilçesinde yapılması planlanan Meslek Yüksek Okulu (MYO) için, Dicle Üniversitesi'nden (DÜ) gelen heyet yer tespiti yaptı.

A+A-

İlçede MYO'nun açılması yönünde kararın alınmasının ardından gerekli yer tespitinin yapılması için ilçeye gelen heyet, Hani İlçe Kaymakamı İsmail Şanlı'yı makamında ziyaret etti. Kaymakam Şanlı, heyete ilçenin sosyal, ekonomik, kültürel ve eğitim konusunda bilgi verdi. Kaymakam İsmail Şanlı, Hani'de Meslek Yüksek Okulu'nun açılmasıyla ilçenin kalkınması ve gelişmesinin süratle gerçekleşeceğini, ilçenin eğitim çıtasının da hızla artacağını söyledi. Şanlı, "İnşallah baktığımız yerler üzerinde bir karar kılacağız. Olumlu sonuç alındığı taktirde bundan sonra da en büyük görev ise Hanili iş adamlarımıza düşmektedir. MYO'nun açılması halinde okulun her türlü bina donanımı, yurt, lojman ve sosyal tesislerin yapımı gibi işlerin yapılması için işadamlarımıza ilçe kaymakamı olarak çağrıda bulunuyorum. Gelin Hani'ye sizde destek verin" dedi.
DÜ Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Yücel ise, okulunun açılmasıyla Hani ilçesinin kültür, bilgi ve teknolojik alanlar da gelişmelerinin artacağını kaydetti. Hani Belediye Başkanı Abdurrahman Zorlu da, belediye olarak kendilerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını belirterek, okulun en kısa zamanda açılması temennisinde bulundu.
(İÜ-AKK-Y)