1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hani'de polis haftası etkinlileri
Hani'de polis haftası etkinlileri

Hani'de polis haftası etkinlileri

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın hani ilçesinde, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 168. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

A+A-

Atatürk büstüne çelenk konumuyla başlayan tören, havaların yağışlı olması nedeniyle Hani Kaymakamlığı Kadın Destek Merkezi'nde devam etti. Törene Hani İlçe Kaymakamı İsmail Şanlı, İlçe Cumhuriyet Savcısı Burcu Erükçü, İlçe Emniyet Amiri Türehan Serkan Kocaçiftçi, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Tabur Komutanı Binbaşı Ersin Aslan, İlçe Milli Eğitim müdürü Bayram Duman, daire amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hani İlçe Kaymakamı İsmail Şanlı, gücünü Türk milletinden ve kanunlardan alan emniyet teşkilatının her türlü zorluğa ve olumsuzluğa göğüs gererek halkının can ve mal güvenliğini koruduğunu söyledi. Şanlı, "Toplumların gerek sosyo ekonomik olarak gerekse demokratik anlamda gelişmesinin temelinde huzur ve güvenliğin sağlanması vardır. İlk Polis Nizamnamesi'nin ilan edilmesinin üzerinden geçen 168 yıl boyunca milletine her zaman fedakarca hizmet eden olan Türk polisi gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş ve toplumun güvenini ve takdirini kazanmıştır.Temel amacı bulunduğu yerde kamu düzeni ve güvenliğini korumak olan ve yasaların adil ve eşit bir şekilde uygulanmasını sağlayan teşkilatın bu gün 168. yıl dönümünü kutluyoruz" dedi.Tören verilen kokteylden sonra sona erdi

HABERE YORUM KAT