1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hani’de öğretmenlere moral gecesi
Hani’de öğretmenlere moral gecesi

Hani’de öğretmenlere moral gecesi

Hani İlçesi’nde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlere moral gecesi düzenlendi. Geceye çok sayıda öğretmen ve İlçe Kaymakamı Tahir İğde katıldı.

A+A-

Diyarbakır’ın Hani İlçesi’nde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlere moral gecesi düzenlendi. Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen geceye çok sayıda öğretmen ve İlçe Kaymakamı Tahir İğde katıldı.

Düzenlenen program ile ilgili açıklama yapan Kaymakam İğde, “Öğretmenliğin dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olduğunu belirtmek istiyorum. Öğretmenliğin emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslek olduğunu hiç kuşkusuz kabul etmeliyiz” şeklinde konuştu.
İğde, “Bir milletin bilimsel, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve kalkınmış olması, öğretmenlerin çabasına bağlıdır. Geleceğin teminatı çocuklarımızın yaşamlarının en önemli kısmı eğitim ve öğretim hayatlarıdır. Genç beyinlere sevgiyi dağıtan, doğruya yönelten, iyi olması için çaba gösteren öğretmenlerimiz kültür ve medeniyetimizde baş tacıdır” dedi.


Ardından konuşan Milli Eğitim Müdürü Mahsun Burucu da, “Eğitim sürecinde en önemli rol öğretmene aittir. Öğretmenin birey üzerindeki katkısı anne, baba ve çevre etkisinden kat kat üstündür. Toplumu cehalet karanlıklarından çıkarıp bilginin aydınlık iklimine taşımak, iyi yetişmiş ve mesleğini seven öğretmenlerle mümkün olacaktır. Bizi kırmayıp bu gecede ortak bir atmosferde buluştukları için hepsine teşekkür ederim” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler