1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hani'de kadın destek merkezi açıldı
Hani'de kadın destek merkezi açıldı

Hani'de kadın destek merkezi açıldı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, kadınların istihdama yönelik çalışma alanların genişletilmesi, siyaset, hukuk alanlarında eşitlik, fırsat ve olanaklardan yararlanması amacıyla Kadın Destek Merkezi açıldı.

A+A-

Kadın Destek Merkezi, Hani İlçe Kaymakamı İsmail Şanlı, Hani Belediye Başkanı Abdurrahman Zorlu, Dicle Üniversitesi'nde görevli Prof. Dr. Sait Yücel, Prof. Dr. Hamdi Temel, Kuyular Belde Belediye Başkanı Seyid Narin, Gürbüz Belde Belediye Başkanı Cumali Çiçek ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla açıldı.

Hani İlçe Kaymakamı İsmail Şanlı, kadın destek merkezinde aile içinde fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddete uğrayan kadınların sorunlarını, yalnızlık ve çaresizliklerini yanıtlamak için psikolojik desteğin verileceğini söyledi. Kadınlara kendi aldıkları kararlarının hızlı bir biçimde çözüm araçlarına ulaştırmak, buna katkıda bulunmak, özgüven geliştirmek hukuksal problemler konusunda danışmanlık yapmasının destek merkezinin öncelikli çalışmaları arasında yer aldığını belirten Kaymakam Şanlı, "Yapacağımız çalışmalar ile kadınlarımıza her konuda destek vereceğiz.

Açılan destek merkezinde Psikolojik danışmanlığın yanı sıra çocuklarımızın kullanacağı oyun alanı dinlenme ve eğitim salonu bulunmaktadır. Merkezin daha da gelişmesi ve modern hale getirilmesi için ilk etapta kaymakamlığımıza bağlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından açılması planlanan aşçılık, Kuran'ı Kerim kursu, okuma yazma, dikiş, giyim, ev tekstili, bayan kuaförlüğü, fitness, geleneksel yöre gıdalarının üretimi ve açılacak olan kurslara devam eden kursiyerlerimizin çocukları için de ayrıca 3-6 yaş arası kreş kursları verilecek" dedi.