1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hani'de İlçe İdare Şube Başkanları toplantısı
Hani'de İlçe İdare Şube Başkanları toplantısı

Hani'de İlçe İdare Şube Başkanları toplantısı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Hani ilçesinde, İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı.

A+A-

Hani'de, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu gereğince, Hani Kaymakamı İsmail Şanlı başkanlığında İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı. Hani Kaymakamlığı Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıya, Hani ilçe Kaymakamı İsmail Şanlı, Hani Belediye Başkan Vekili Ali Örde, kamu kurum ve kuruluş amirleri katıldı. Kaymakam İsmail Şanlı, katılımcılara söz hakkı vererek onların sıkıntıları dinlendi.

Şanlı, daha sonra kamuda çalışan personelin kılık kıyafet kurallarına ve mesaiye riayet etmelerini, insan haklarına dayalı bir yaklaşımla vatandaş odaklı olarak adil, demokratik, şeffaf ve tarafsız bir şekilde hizmet sunulmasını istedi.

Kaymakam Şanlı, "Bizler kamu çalışanları olarak hiçbir ulaşılmış noktayı yeterli görmemeliyiz. Yepyeni projelerle, ilçemizin ilerisini de hesaplayarak ve daima kamu yararı gözeterek, çalışmalarımıza hız vereceğiz. Gerekirse hizmet içi eğitimler yaparak personellerimizin vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermesini sağlayıp, gereksiz zaman ve araç gereç kullanımının önüne geçmeliyiz. Her kamu çalışanı görevi ile ilgili hususları en ince detayına kadar bilmeli ve kendini bu konuda yetiştirmelidir. Yeni çıkan kanun ve yönetmelikler takip edilmeli ve buna göre de hareket edilmelidir. Kurumlar arası diyalog ve koordinasyon son derece iyi sağlanmalıdır" dedi.

Toplantıda 2013 yılında Hani'nin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimi açısından eğitim, sağlık, güvenlik sosyal hizmetler gibi alanlarda yapılacak olan yatırımlar ve çalışmalar hususunda görüş alışverişinde bulunduklarını aktaran İsmail Şanlı, "5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 40. maddesi gereğince idarede birliğin sağlanması, yapılacak çalışmaların gözden geçirilmesi, teşkilatın ahenkli çalışması için gereken tedbirlerin alınması, varsa sorunların giderilmesi hususunda Devletimizi en iyi bir şekilde temsil etmek hepimizin görevidir. Vatandaş odaklı hizmet etmemiz gerekmekte olup bunun için belirlenmiş kriterler bulunmaktadır. Kurumlarımızda görevlerimizi yerine getirirken etik kurulu ilkelerine uymamız gerekmektedir" diye konuştu.