1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hani'de "hayat boyu öğrenme" toplantısı
Hani'de "hayat boyu öğrenme" toplantısı

Hani'de "hayat boyu öğrenme" toplantısı

Hani Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Hayat Boyu Öğrenme ve Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı" yapıldı.

A+A-

Kaymakamlıktaki toplantıya, Hani Kaymakamı Tahir İğde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahsum Burucu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulbaki Üçdağ, kurum müdürleri, okul müdürleri ve yardımcıları katıldı.


Toplantıda, yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi ve merkezler arasında işbirliği ile koordinasyonun sağlanması gibi konular ele alındı. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Üçdağ, müdürlük bünyesindeki kurslar hakkında sunum yaptı.


Sunumun ardından konuşan Kaymakam İğde, her alanda eğitime önem verdiğini belirterek, eğitim için her türlü desteğin sağlanacağını söyledi.


Halk Eğitim Merkezlerinin önemine değinen İğde, şöyle konuştu:


"Toplumumuzun önemli bir hususiyeti, kendilerine imkan verildiğinde çok güzel eserler ortaya çıkarmalarıdır. Kursiyerler Halk Eğitim Merkezi’mizin kendilerine verdiği fırsatı ve imkanı çok iyi değerlendirip  güzel eserler ortaya çıkarıyorlar. Tabi bu eğitimin hayatta da sürdürülebilir olması önemlidir. Halk Eğitim Merkezlerindeki eğitimin sürdürülebilir olması son derece önemlidir. Bu manada burada alınan eğitimin kalıcı olacağını ve toplumun dönüşümüne önemli katkılar sağlayacağını ümit ediyorum.


Kaymakam İğde, 1 yıl içinde Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 176 kurs açıldığını ve 2 bin 535 kişinin eğitim aldığını aktardı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler