1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hani ve Lice'de sokağa çıkma yasağı
Hani ve Lice'de sokağa çıkma yasağı

Hani ve Lice'de sokağa çıkma yasağı

DİYARBAKIR - Diyarbakır Valiliği, Hani ve Lice ilçeleri kırsal alanında yer alan 22 mahallede, düzenlenecek operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

A+A-

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Lice ilçesinde dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten pkk'lılara yönelik operasyon düzenleneceği bildirildi.

Açıklamada, “Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, Hani ilçesine bağlı Yukarı Turalı, Akçayurt, Kaledibi, Başaklı, Taşburun, Güzelce, Karapilyar, Aşağıturalı, Damlatepe, Çay, Horsel, Mezartarlası, Sıraevler ve Karapilyari ile Lice ilçesine bağlı Elmadere, Boyluca, Ayaz, Akçapınar, Şenlik, Tuzlaköy, Birlik ve Şakan mahallelerine, sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 04 Kasım 2015 Çarşamba günü 17.00’den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar giriş çıkışlar ile sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır” denildi.


(MP-İİ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler