1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hani Kaymakamı Babahanoğlu, Başarılı öğretmen ve öğrencilere çeşitli ödüller verdi.
Hani Kaymakamı Babahanoğlu, Başarılı öğretmen ve öğrencilere çeşitli ödüller verdi.

Hani Kaymakamı Babahanoğlu, Başarılı öğretmen ve öğrencilere çeşitli ödüller verdi.

Diyarbakır'ın Hani ilçesi Kaymakam'ı Nesim Babahanoğlu 2007-2008 eğitim ve öğretim yılında Günebakan Projesi kapsamında görev alan okul müdürleri ile öğretmenlere takdirname verdi.

A+A-

KAYMAKAMDAN ÖĞRETMENLERE TAKDİRNAME

Diyarbakır'ın Hani ilçesi Kaymakam'ı Nesim Babahanoğlu 2007-2008 eğitim ve öğretim yılında Günebakan Projesi kapsamında görev alan okul müdürleri ile öğretmenlere takdirname verdi.     Babahanoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli daire müdürleri ile öğretmen ve okul müdürlerine verdiği iftar yemeğinden önce yaptığı konuşmada, 2007-2008 eğitim ve öğretim yılının 2. yarısında başlatmış oldukları Günebakan Projesi'nin çok başarılı olduğunu söyledi.     Proje kapsamında kız çocuklarının okula kazandırılmasının çok önemli olduğunu ifade eden Babahanoğlu, şöyle dedi:     ''Bunun yanısıra ana sınıflarının açılması, OKS'deki başarının artması bu proje sayesinde gerçekleşmiştir. Ancak, bu başarının devam etmesi ve önümüzdeki eğitim döneminde çıtanın yükseltilmesi hususunda sizden daha fazla başarı bekliyorum. Projelerimiz yeni eğitim dönemin dede aralıksız olarak devam edecektir. Kaymakamlık olarak eğitim hususunda her türlü yardımları yapacağız.''     Daha sonra projede görev alan öğretmen ve yetkililere takdirname verildi.

OKS\'DE BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

Diyarbakır’ın Hani İlçesi\'nde Orta Öğretim Kurumları Sınavı\'nda (OKS) Anadolu Öğretmen Lisesi\'ni kazanan 25 öğrenci, Kaymakam, Nesim Babahan oğlu tarafından altınla ödüllendirildi. 

 Diyarbakır’ın Hani ilçesinde Orta Öğretim Kurumları Sınavı\'nda (OKS) Anadolu Öğretmen Lisesi\'ni kazanan 25 öğrenci, Hani ilçe kaymakamı Nesim Babahanoğlu tarafından altınla ödüllendirildi.

 Hani Kaymakamlığı toplantı salonunda düzenlenen törende konuşan Kaymakam Nesim Babahanoğlu, \'Gençlerimizin başarıları bizleri mutlu etmektedir. Sizler her gittiğiniz yerde Hani yi temsil edeceksiniz. Sizlerle gurur duyuyoruz. Bizlerde kaymakamlık olarak başarılı gençlerimizi ödüllendirmeyi istedik. Sizleri yetiştiren ailelerinize, öğretmenlerinize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize hayat boyu başarılar diliyorum\' şeklinde konuştu.

 Kaymakam Nesim Babahanoğlu; Ancak OKS yi kazanarak başarı gösteren 4 öğrencimizin kazandığı okulun il itibariyle uzak oluşu ve yurt ve barınma sorunu nedeniyle tercih yapmadığı için beni çok üzmüştür. 2008-2009 Eiğitim-Öğretim yılının daha da başarılı geçmesi için tüm okul müdür ve öğretmenleri uyararak çocuklarımızın eğitim ve öğretim boyunca yanında olmalarını istiyorum.Özellikle yeni dönemde eğitimde bu başarıların yükseltilerek devamını istiyorum.Bununda takipçisi olacağım dedi.