1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hani İlçemizde futbol turnuvası
Hani İlçemizde futbol turnuvası

Hani İlçemizde futbol turnuvası

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Hani İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Okullar arası spor turnuvası' futsal ile başladı.

A+A-

Hani'de okullar arası futbol turnuvası salon futbolu olarak bilinen futsal ile start aldı. Hani İlçe Kaymakamı İsmail Şanlı, spor turnuvaları ile dostlukların pekiştiğini söyledi. Sporun sadece kazanmak için oynanan bir oyun olmadığını ifade eden Şanlı, "Eski günlerimizdeki dostluk ve kardeşliği şimdi de çocuklarımızda ve genç kuşaklarımızda görmek istiyorum. Elbetteki spor karşılaşmalarında biri kazanacak biri de kaybedecektir, asıl amaç dostluk olmalıdır. Sporun anlamı da budur. Yapılan spor müsabakalarında oynanan karşılaşmalarda bu gün kaybeder ama yarın da kazanır ama dostluk bozulduğunda ise bu sağlanamaz. Bu nedenle yapacağınız karşılaşmalardan güzel dostluklar çıksın sporun her dalını kaymakamlık olarak destekliyoruz ve tüm öğrencilerimizden okullarımızdan ilçeye yapacakları sportif faaliyetlerden başarı getirmelerini istiyorum" dedi.
Hani İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Duman ise, ilçe merkezi ve bağlı köylerden toplam 12 okulun turnuvaya katıldığını, müsabakaların lig usulü ile oynanacağını yapılan maçlar sonunda en çok puanı alan takım turnuvanın galibi olacağını söyledi.
(İÜ-AKK-Y)