1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hani çökme riski var dı?
Hani çökme riski var dı?

Hani çökme riski var dı?

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali'nin Atatürk Stadı'nda yapılması beraberinde tepkileri getirirken, sahanın ortasına kurulan platform ve yüzlerce insanın sahanın ortasına inmesi yüzünden zemin kullanılamaz hale geldi.

A+A-
ATATÜRK STADI'NA FESTİVAL  DARBESİ
25 yıldan beri drenajı yenilenmeyen ve yeni stat yapılacağı için son dönemlerde bakım ve onarımın yapılmadığı zemin festivalden dolayı adeta çökerken,Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün çelişkili şekilde burada festival yapılmasına izin verdiği ortaya çıktı.
 
Spor İl Müdürlüğü'nden skandal izin
Önceki gün başlayan ve dün sona eren etkinliklerin Diyarbakırspor'un maçları dikkate alınmadan statta yapılmasına spor dünyasından tepkiler devam ederken, bir başka skandal daha ortaya çıktı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün, eski Vali Mustafa Cahit Kıraç'ın stadın sezon sonuna kadar Diyarbakırspor'a tahsisine ilişkin imzaladığı yazılı belgeye rağmen kulübe ve Futbol Federasyonu'na bilgi vermeden  festival için izin verdiği ortaya çıktı. 
 
Kendi imzaladığı belgeye rağmen
Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden gelen olumlu  yanıt üzerine festivali başka alanlarda yapmak yerine Atatürk Stadı'nda yapmaya karar verdiği öğrenildi.  Spor İl Müdürlüğü'nün   1 sezon daha maçlara ev sahipliği yapmasına izin verilen stat için 'burası yıkılacak ve bu sezon burada maç yapılmayacak' yönünde bakanlığa bilgi vermesi skandal olarak yorumlandı. Statta 1 sezon daha maçlar yapmasına izin veren ve Valilik ile Spor İl Müdürlüğü'nün de imzasını taşıyarak TFF'ye gönderilen tahsis belgesine rağmen böyle bir gerekçe öne sürülmesi şaşkınlık yarattı. 
 
Hani  tribünlerde çökme riski vardı?
İl Spor Güvenlik Kurulu'nun 'çökme riski var' gerekçesiyle maçlarda 4 bin 600 seyirci alınmasına karar verdiği statta festival nedeniyle bu sayının en az iki katı kadar insana izin verilmesi de bir başka tartışmaya yol açtı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne ait olduğu dile getirilerek 'çökme riski var' denilen stat için böyle bir rapor olmadığı ve alınan kararın keyfi olduğu öne sürülürken, spor kamuoyu 'Öyle bir rapor varsa neden festival için uygulanmadı?. Madem böyle rapor var o zaman neden içeriği hakkında kimse bir şey bilmiyor ve kamuoyuna açıklanmıyor?' diye soruyor.

HABERE YORUM KAT