1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Handan'ın feryadına Başhekim Gedik koştu
Handan'ın feryadına Başhekim Gedik koştu

Handan'ın feryadına Başhekim Gedik koştu

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırlı Yılmaz ailesinin yaşadığı çileye ve zihinsel engelli kızının feryadına haberi sitemizden okuyan Selahaddin Eyyubi Hastanesi Başhekimi Uzman Dr.Şenol Gedik yetişti.

A+A-
Zihinsel engelli olarak dünyaya gelen 41 yaşındaki Handan Yılmaz'ın acı dolu bir hikayesi var.
 
İLK DARBE BABADAN GELDİ
Engelli olduğu için babasının hakaretlerine maruz kalan Handan ve  bu durumu kabullenmeyen anne Ziyafet Erükçü kızı için kocasindan ayrıldı. Anne yaşanan acıları şöyle ifade etti "Kızım omurilik ameliyatı olana kadar kendi ihtiyaçlarını kendisi karşılıyabiliyordu. Ama maalesef ameliyat olduktan sonra yaklaşık 5 yıldır yatağa mahkum oldu. Kızımın sırt ve bacaklarında derin yaralar oluştu. 
      
DİYARBAKIR SELAHADDİN EYYUBİ DEVLET HASTANESİ SAHİP ÇIKTI
Handan Yılmaz'ın durumunu Diyarınsesi.org ve basından gören Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekim Şenol Gedik, derhal aileyi evinde ziyaret ederek
tedavi konusunda ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi.  Gedik evden ayrildıktan sonra acil olarak ilk etapta evde sağlık hizmetleri ekiplerine talimat vererek Handan'ın  yaralarının tedavi yapılmasını istedi.
 
Daha sonra evinden alınarak tedavi olmasi için Hastahaneye kaldırılan Handan  burada plastik cerahi uzmanı tarafından muayyene edildikten sonra hastaneye yatırıldı.
     
Bu arada anne Ziyafet Erükçü eşinden boşandıktan sonra hiç bir sağlık güvencesi, hatta yeşil karta müracaat dahi etmediği şu şekilde açıkladı. "Belki benden daha mağdurlar vardır."  
 
Annesi Ziyafet Erükçü, evine kadar gelerek kendisine kucak açan başta Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimi Şenol Gedik'e, evde sağlık hizmeti ekiplerine ve tüm hastane çalışanlarına teşekkür ederek "Allah hepsinden razı olsun, bizlerin feraydını duydular. Bu aziz Ramazan ayında kızımı tedaviye aldılar. "

HABERE YORUM KAT