1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hamzaoğullarının Berat Kandili mesajı
Hamzaoğullarının Berat Kandili mesajı

Hamzaoğullarının Berat Kandili mesajı

Diyarbakır AK Parti Milletvekili Dr. Mehmet S. HAMZAOĞULLARI Berat kandili nedeniyle bir açıklama yaptı.

A+A-

Hamzaoğulları yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verdi:

Üç aylar olarak bilinen feyizli ve bereketli aylardan Şaban ayına ulaşmış, rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayının müjdecisi mübarek Berat gecesine kavuşmanın sevincini yaşamaktayız.

Bu gece Yüce Allah'ın, kendisine yönelip af dileyen müminleri bağışlayarak kurtuluş beratı verdiği önemli bir gecedir.Rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı bu ulvi gecenin bize sunduğu manevi iklimde beratımızı almamız, Yüce Allah'ın (C.C) ilahi mesajına kulak vermekle ve yüce dinimizin ahlaki erdemlerini hayatımıza yansıtmakla mümkün olacaktır.

Allah'u Teâla'nın affına sığınmak, bağışlanma dilemek için fırsat sunan Berat Kandili, aynı zamanda, insanlar arasındaki küskünlükleri gidermek, kırılan gönülleri ve kalpleri onarmak, dostluk ve kardeşliğimizi pekiştirmek için de önemli bir vesile konumundadır.
Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olan şu günlerde, bu mübarek gün ve geceleri de fırsat bilerek, dargınlıkları ve küskünlükleri unutmak, barışın, dostluğun ve kardeşliğimizin pekiştirilmesi için çaba harcamalıyız. Ayrıca Ülkemizin birliğini, dirliğini ve kardeşliğini bozmak ve ülkemize zarar vermek isteyen mihraklara asla fırsat vermemeli ve oyunlarına gelmemeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ülkemizin ve tüm İslam Aleminin Berat Kandil'ini en kalbi duygularımla tebrik eder, bu anlamlı gecenin başta ülkemiz olmak üzere tüm İslam dünyasının beratına, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini Yüce Allah (C.C)'dan niyaz ederim.

HABERE YORUM KAT