1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hamzaoğulları'ndan Mevlit Kandili mesajı
Hamzaoğulları'ndan Mevlit Kandili mesajı

Hamzaoğulları'ndan Mevlit Kandili mesajı

Diyarbakır AK Parti Milletvekili Dr. Mehmet S. Hamzaoğulları Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

A+A-

Hamzaoğulları mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Mevlid Kandili, İnsanlığa rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'in doğumu vesilesiyle kutladığımız müstesna zaman dilimlerinin başında yer almaktadır.Sevgili Peygamberimiz, (S.A.V) Yüce Rabbimizin insanlığa gönderdiği en son elçidir.Onun doğumuyla insanlığın önünde aydınlık bir devir açılmış, bütün bir insanlık için onun nübüvveti, karanlıklardan aydınlığa, zulmetten nura geçişin iftihar vesilesi olmuş, her devir ve dönemde O'nun öğütlerine, telkinlerine ihtiyaç duyulmuştur.

Bu bakımdan Mevlid Kandili'ni, Peygamber Efendimizi ve onun insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile kabul etmeliyiz.Ayrıca, böylesine önemli gün ve geceler, manevi duygularımızı canlandıran, kardeşliğin, hoşgörünün, paylaşmanın ve dayanışmanın hat safhaya çıktığı müstesna zaman dilimleridir.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve tüm İslâm Âleminin Mevlid kandilini tebrik eder, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, aziz milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine vesile olmasını, bütün insanlığa sevgi ve huzur getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ederim.” dedi

HABERE YORUM KAT