1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hamzaoğulları'ndan 18 Mart mesajı
Hamzaoğulları'ndan 18 Mart mesajı

Hamzaoğulları'ndan 18 Mart mesajı

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Dr. Mehmet S. HAMZAOĞULLARI 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferini Anma ve Şehitleri Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

A+A-
Hamzaoğulları açıklamasında şu ifadeler yer verdi: 
 
“Çanakkale zaferi, Milletimizin inancının ve cesaretinin büyük destanıdır. Milli şuurun tek yürek, tek yumruk olduğu ve vatan toprağını düşmana teslim etmemek için ölümü göze almış aziz ecdadımızın kahramanlık mücadelesidir.
 
Vatanımızın her bölgesinden kadın, erkek, genç, yaşlı, çocuk yüz binlerce Mehmetçik tek yürek, tek vücut olarak dönemin en güçlü ordularına karşı birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde olağanüstü mücadele ederek bu aziz vatanı korumuşlar, bu uğurda şehit veya gazi olmuşlar, Çanakkale'nin geçilemeyeceği ve bu mukaddes vatan toprağının düşmana bırakılamayacağını tüm dünyaya ilan etmişlerdir.   
 
Çanakkale Savaşlarında milletimizin yokluk ve imkânsızlıklara rağmen verdiği bu olağanüstü mücadele vatan şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale şehitlerine yazdığı şiirde de vurguladığı gibi “Bu savaş gerçekten tarihe sığmayacak kadar büyüktür.”
Bu büyük zafer aynı zamanda, Milletimizin kahramanlığı, azmi, iradesi, cesareti ve vatan sevgisinin yanı sıra, aynı zamanda harp sahasında bile düşmanından esirgemediği merhametini ve şefkatini de tüm insanlığa örnek olacak şekilde ortaya koymuştur.  
 
Ayrıca Çanakkale'de verilen mücadele, birlik ve beraberliğimizin, bin yıllık kardeşliğimizin ve hiçbir gücün buna zarar veremeyeceğinin en açık kanıtıdır.  Bu şuur ve ruh, Ülkemizin mutlu, huzurlu, müreffeh, en ileri standartları yakalamış bir ülke olarak gelişmesi sürecinde en önemli dayanağımız olacaktır. Çanakkale onur ve gurur kaynaklarımızdandır.
 
Çanakkale'de omuz omuza vatanlarını müdafaa eden şehitlerimizden aldığımız ilhamla hepimize düşen en önemli görev; Bu mukaddes yurt topraklarının korunması için verilen onurlu mücadeleyi Millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak, ülkemize yönelik her türlü fitne ve nifak girişimlerine karşı birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde tek yürek halinde mücadele ederek bu ruhu sonsuza kadar yaşatmaktır. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünü ve Şehitler Günü'nü kutluyor, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun. Allah hepsinden razı olsun." Dedi. 
 
 
(Diyarinsesi.org MY)
 

HABERE YORUM KAT