1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hamzaoğulları'ndan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı
Hamzaoğulları'ndan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

Hamzaoğulları'ndan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Dr. Mehmet S. Hamzaoğulları 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı.

A+A-
Hamzaoğulları yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 
 
“Sağlıklı hayat, insanların vazgeçemeyeceği temel bir haktır. Sosyal devlet anlayışının en önemli unsurlarından birisi sağlık hizmetlerinin gereği gibi yerine getirilmesi ve tüm vatandaşların kesintisiz olarak sağlık hizmetlerine ulaşabilmesinin sağlanmasıdır.
 
“Önce insan” anlayışı ile günümüzde, herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanması büyük önem arz etmektedir. Bu da doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız eliyle yürütülmektedir.
 
Dünyanın en zor ve en ulvi görevlerinden birisini yapan her koşulda büyük özveriyle çalışan 'insana hizmet' ilkesine kendisini adamış doktorlarımız ve sağlık personelimizin bütün çabası, hastalanan insanlarımızı en hızlı şekilde sağlığına kavuşturmak, sağlıklı olan insanların da sağlığını korumaktır. 
 
AK Parti iktidarı ile Sağlık sistemimizi çağın ihtiyaçlarına göre şekillendirilmesi için “'Sağlıkta Dönüşüm Programı'' uygulamaya konulmuş, vatandaşlarımıza daha adil, daha etkili, kaliteli ve ulaşılabilir sağlık hizmeti sunmak için bir dizi reform yapılmış, yapılan çalışmalar ve gerçekleştirilen reformlar sayesinde, insanımızın yaşam kalitesi, insanımıza sunulan sağlık hizmeti kalitesi çok önemli düzeyde artmıştır. Yine Partimizin insan hayatını her şeyden çok önemseyen sağlık politikaları ile ülkemiz sağlık tesisleri ile donatılmış, mevcut hastaneler yeniden yapılandırılarak son teknoloji ile donatılmış sağlık personeli sayısı, yatak sayıları artırılarak hastalarımıza otel konforunda hizmet verilmeye başlanmıştır. 
 
Ayrıca Geçmiş dönemlerde insanlarımız önemli sağlık problemleri için Avrupa ve gelişmiş ülkelere giderek tedavi olurlarken son yıllarda bu durum ortadan kalkmış, hatta yurtdışından hastalar ülkemize gelerek, önemli cerrahi operasyonlar için kendilerini doktorlarımıza emanet etmeye ve tedavi olmaya başlamışlardır. Burada ki başarı hiç şüphe yok ki doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımızın özverili çalışmaları ve kutsal emekleri ile mümkün olmuştur. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına büyük özveri ile gecesini gündüzüne katarak kesintisiz hizmet veren bütün hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutlar, tüm vatandaşlarımız adına kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi bildirir, selam ve saygılar sunarım.” Dedi
 
 
(Diyarinsesi.org MY)
 

HABERE YORUM KAT