1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hamzaoğulları'ndan 1 Mayıs açıklaması
Hamzaoğulları'ndan 1 Mayıs açıklaması

Hamzaoğulları'ndan 1 Mayıs açıklaması

Diyarbakır AK PARTİ Milletvekili Dr. Mehmet S. Hamzaoğulları “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” nedeniyle bir açıklama yaptı.

A+A-

Hamzaoğulları yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemiz, huzur ve barışın, kardeşlik ve hukukun hakim olduğu bir anlayışla Cumhuriyetimizin 100. yılına doğru hızla ve kararlılıkla yürümektedir.

Ülkemizin kalkınmasında ve daha üretken hale gelmesinde toplumun muteber kesimlerinden olan emekçilerimizin alın teri ve emeği hayati rol oynamaktadır. Emekçilerimiz, fabrikada, maden ocağında, tersanede, tarlada ve diğer tüm iş sahalarında ortaya koydukları emekleriyle, gayretleriyle ülkemizin kalkınmasına ve gelişmesine çok önemli katkı sağlamaktadırlar.  

Çalışan ve üreten kesimlerin taleplerinin karşılanması, sorunlarına çözüm üretilmesi, ülkedeki huzurun ve istikrarın temel unsurlarından birini oluşturmaktadır. Bu anlayışla, AK Parti iktidarımız diğer alanlarda olduğu gibi çalışma hayatında da en ileri standartları yakalamak için önemli adımlar atmış, her zaman emekçilerimizin yanında yer almış,  emekçimiz, emeklimiz, memurumuz ve işçimiz enflasyona ezdirilmemiş, emekçilerimizin sorunlarının çözümü için çalışmalar yapılmıştır. Ayrıca işsizlikle aktif mücadele yürütülmüş, istihdamı artırmak için çalışmalar yapılmış, bu çalışmalar neticesinde önemli mesafeler alınarak işsizlik düşüş eğilimine girmiş istihdam artmıştır.

Ayrıca her yıl gerginlik ve çatışmaların beklendiği bir gün olarak gündeme gelen 1 Mayıs günü, 2008 yılında ''Emek ve Dayanışma Günü'', 2009 yılında da resmi tatil ilan edilmiştir.1 MAYIS, artık emek ve dayanışma bayramı olarak adına yaraşır bir şekilde tüm emekçilerimizin hak ve taleplerinin ele alındığı ve gündeme taşındığı dostluk ve dayanışma günü olarak kutlanmaya başlamış, bundan sonra da bu şekilde kutlanmaya devam edecektir.

Bu vesileyle, tüm İşçi kardeşlerimizin ''1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü" en içten dileklerimle tebrik ediyor, bu bayramın barış ve huzur getirmesini, adına yaraşır bir şekilde dostluk ve dayanışma içinde kutlanmasını ve birlik ve beraberliğimize güçlendirmesini temenni ediyorum.” dedi.

HABERE YORUM KAT