1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hamzaoğulları'dan eğitim mesajıı
Hamzaoğulları'dan eğitim mesajıı

Hamzaoğulları'dan eğitim mesajıı

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Dr. Mehmet S. Hamzaoğulları 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı.

A+A-

Hamzaoğulları açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
Yeni bir eğitim-öğretim yılının daha başlamasının heyecan ve mutluluğunu yaşamaktayız. Eğitim; ekonomik ve sosyal kalkınmanın temelini oluşturan, devamlılığını sağlayan, toplumların gelişmesinde büyük rol oynayan en önemli faktördür. Toplumlar, eğitim sayesinde başarıya ulaşmış, yine eğitim ve öğretim ile belirli medeniyet seviyelerine ulaşıp yol almışlardır.

Bugün Devlet ve Millet olarak gelişme ve kalkınma yolunda büyük bir değişim süreci yaşamaktayız. Geldiğimiz süreçte milletimizin bize verdiği emanetin sorumluluğu ve bilinciyle çalışıyoruz. Var gücümüzle Türkiye'nin hak ettiği yerlere ulaşması, refah ve huzur içinde büyümesi için emek harcıyoruz. Bunun bilincinde olan AK Parti iktidarımız bütçeden en büyük payı eğitime ayırarak çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi, kaliteli ve modern eğitim alması için 2002 yılından günümüze kadar her alanda olduğu gibi eğitim alanında da birçok ilke imza atmış, birçok düzenlemeyi hayata geçirmiştir.
Bu kapsamda derslik sayıları, öğretmen sayıları önemli ölçüde artırılmış, eğitim sistemimiz yeni şartlara ve gelişmelere göre güncellenmiş, ülkemizin eğitim alanında ihtiyaçlarını karşılayacak tarihi reformlar hayata geçirilmiştir. Hükümetimiz döneminde ilimizde 3145 derslikli 406 okul, 2448 kişilik 12 pansiyon, 9 spor salonu 54 lojman yapımı tamamlanarak hizmete sunulmuştur.

Değerli Öğretmenler;
Bir Peygamber mesleği olan öğretmenlik gibi kutsal bir vazifeyi icra ederken, bugünün küçükleri, yarının büyükleri, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, sizin ellerinizde ve gönüllerinizde şekil bulmaktadır. Eğitim ancak iyi yetişmiş nitelikli eğitimcilerle yürür, başarıya ulaşır. Çocuklarımızı sevgiyle beslemek, çağdaş eğitimin gerekleri doğrultusunda yetiştirmek ve bir sonraki döneme en iyi şekilde hazırlamak mesleğinizin erdemlerindendir.

Çocuklarımızı, Milli, manevi, insani, kültürel ve ahlaki değerlerine bağlı, bilgili, dürüst, çalışkan, düşünen, araştıran, yapıcı eleştiriler geliştiren, üreten ve çevreye duyarlı nesiller olarak yetiştirmek hepimizin ortak görevidir. Ülkemize, güzel ve yararlı insanlar yetiştirmek yolunda verdiğiniz ve vereceğiniz emeğin takdirlerin en güzeli olduğunu özellikle belirtmek isterim.
Değerli öğretmenler, Sevgili Öğrenciler;
Eğitim, sadece öğretmenlerin öğrencilerine anlattıklarıyla değil, çocukların soysal ve fiziksel çevrede geçirdikleri zamanla gerçekleşir.

Karşılıklı sevgi, saygı, güven, hoşgörü ve yardımlaşmaya dayalı bir eğitim ortamı içinde gerçekleştirilecek etkinliklerin, sağlıklı ve başarılı sonuçlar getireceği tabiidir.
Ülkemizin geleceğini inşa eden çok değerli öğretmenlerimizi, çocuklarının okumasında en büyük özveriyi gösteren ailelerimizi ve en önemlisi başarının sahibi çocuklarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.
Bu duygu, düşünce ve dileklerimle, 2013 – 2014 eğitim-öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, saygıdeğer öğretmenlerimize, kıymetli velilerimize ve tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını, Sağlıklı, Mutlu ve Başarılarla dolu geçmesini yüce Allah (c.c.) dan niyaz ederim.

HABERE YORUM KAT