1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hamzaoğulları Ramazan ayını vatandaşlarla geçiriyor
Hamzaoğulları Ramazan ayını vatandaşlarla geçiriyor

Hamzaoğulları Ramazan ayını vatandaşlarla geçiriyor

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Dr. Mehmet S. Hamzaoğulları Ramazan ayını Diyarbakır'da vatandaşlarımız ile birlikte geçiriyor.

A+A-
TBMM'nin tatile girmesi ile birlikte Diyarbakır'a gelen Hamzaoğulları Diyarbakır il ve ilçelerinde temaslarını sürdürüyor. 
 
Diyarbakır İlde ve ilçelerde; ev ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, taziye, hastane ziyaretleri, iftar ve sahur programlarına katılmak suretiyle vatandaşlarla bir araya gelen Hamzaoğulları, vatandaşlarımız ile görüşerek sorunlarını ve sıkıntılarını dinliyor, vatandaşlarımızın ve ilin sıkıntılarının çözümü için yetkililerle görüşerek çözüm için çalışmalar yapıyor. 
 
Diyarbakır'daki Ramazan ayı temasları kapsamında Şehit Yakınları ve Gaziler iftar programına da katılan Hamzaoğulları: “Bu yıl da Ramazan ayını Diyarbakır ilimizde vatandaşlarımız ile birlikte geçiriyoruz, birlikte iftar ve sahur yapıyoruz, vatandaşlarımız ile birlikte olmaktan ve onların Ramazan coşkusuna ortak olmaktan çok mutluyum.' dedi
 
Devam eden çözüm süreci ile ilgili de açıklama yapan Hamzaoğluları: “Çözüm süreci ile Ülkemiz ve Diyarbakır çok daha huzurlu. Çözüm Süreci başarılı bir şekilde devam ediyor, 6 aydır terör nedeniyle can kayıpları yaşanmıyor, 30 yıllık terörün gölgesi Ülkemizin üzerinden yavaş yavaş kalkıyor, kardeşliğimiz ve gelecek umudumuz daha da pekişiyor, milli bütünlüğümüz güçleniyor. 
 
Çözüm sürecini başarıya ulaştırma, terörü tamamen ülkemiz gündeminden çıkarma konusunda ciddi adımlar attık, tek amacımız askerimiz, polisimiz şehit düşmesin, insanımız ölmesin milletimiz huzur içinde, mutluluk içinde olsun, birlik ve beraberlik olsun, kardeşlik olsun, hep birlikte tüm enerjimiz ile hür ve müreffeh bir Türkiye için çalışalım.” dedi. 
 
Ayrıca Mısır ve Suriye'de bir katliam yaşandığını ve bu katliamı kınadıklarını ifade eden Hamzaoğulları, yaşanan katliamlara karşı bu ülkelerin halklarının yanında yer aldıklarını belirterek, bu mübarek gün ve gecelerde bu kardeşlerimize dua edilmesi gerektiğini söyledi.   Hamzaoğulları, “Bu katliamların bitmesi için her zaman mazlumun yanında, zalimin ise karşısında olan milletimiz, dualarını ve desteğini zulme uğrayan Müslüman kardeşlerimiz için daima sürdürecektir. 
 
Bu vesile ile vatandaşlarımızın Kadir gecesini ve yaklaşmakta olan Ramazan bayramını da en içten dileklerimle tebrik eder, bu mübarek gün ve gecelerin ülkemizin birlik  ve beraberliğine, milletimizin huzur ve mutluluğuna vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz  ederim.” dedi.

HABERE YORUM KAT