1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hamzaoğulları Çermik, Çüngüş ve Ergani'de temaslarda
Hamzaoğulları Çermik, Çüngüş ve Ergani'de temaslarda

Hamzaoğulları Çermik, Çüngüş ve Ergani'de temaslarda

Ak Parti Diyarbakır milletvekili Dr. Mehmet S. Hamzaoğulları hafta sonu Diyarbakır ve ilçelerinde temaslarda bulundu

A+A-

TBMM'nin yoğun programının ardından 1 Aralık Cumartesi günü Diyarbakır'a gelen Hamzaoğulları Çermik, Çüngüş ve Ergani ilçelerinde temaslarda bulundu.

1 Aralık Cumartesi günü Çermik ilçesine giden Hamzaoğulları, Çermik Kaymakamı,  Çermik Belediye Başkanı ve Çermik Ak parti ilçe Başkanını ziyaret ederek İlçenin sorunları hakkında bilgi aldı.Çermik'te Vatandaşlarla görüşen ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Hamzaoğulları, daha sonra Çermik Belediye Başkanı, Çermik AK Parti İlçe Başkanı ve partililerle birlikte Şırnak'ta şehit olan polis memuru İbrahim Engin ve Siirt'in Pervari ilçesinde düşen helikopterde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Murat Yıldızhan'ın ailelerini ziyaret ederek başsağlığı dileğinde bulundu.

Hamzaoğulları; Çermik'teki ziyaretlerinin ardından önce Çüngüş ve daha sonra Ergani ilçesine geçti. Buralar da;  Kaymakam, Belediye Başkanı ve Ak Parti İlçe Başkanlarını ziyaret ettikten sonra vatandaşların ve esnafların taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Hamzaoğulları; akşam saatlerinde Ergani'de İlçe Başkanı Mehmet Kaya'nın oğlunun düğün törenine katılarak nikah şahitliği yaptı.

Hamzaoğulları ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada; “Çermik, Çüngüş ve Ergani ilçelerimizde temaslarda bulunduk, vatandaşlarımızla görüştük, sorunlarını dinledik, yetkilerle görüşüp sorunlar hakkında bilgiler aldık, çözümünü konuştuk. “Halka hizmet hakka hizmet” düsturu ile halkımızın bizlere tevdi ettiği bu kutsal görevi yerine getirmek için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.  Ülkemizin ve ilimizin kalkınması ve milletimizin refahı için hizmet aşkı ile de devam edecektir” dedi.Hamzaoğulları, temaslarının ardından Diyarbakır'a döndü.