1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hamo Ağanın torunu, görkemli bir törenle dünya evine girdi
Hamo Ağanın torunu, görkemli bir törenle dünya evine girdi

Hamo Ağanın torunu, görkemli bir törenle dünya evine girdi

Diyarbakır'ın yanısıra Güneydoğu Anadolu Bölgesi genelinde Hamo Ağa lakabıyla tanınan Mehmet Arslan'ın torunu, 3 gün 3 gece süren görkemli bir törenle dünya evine girdi.

A+A-

Diyarbakır'da Hamo Ağa lakabıyla tanınan, 4 eşli, 56 çocuklu ve 300 torun sahibi Mehmet Arslan'ın torunu Ömer Arslan'ın, adeta rüya gibi gerçekleşen düğünü töreni 3 gün 3 gece boyunca devam etti.
Hamo Ağanın oğlu işadamı ve çiftçi Tahsin Arslan'ın oğlu Ömer Arslan ile iş adamı Sadullah Kahraman'ın biricik kızı Nezahat Kahraman'ın hayatlarını birleştirdiği düğün törenine  yaklaşık  dört bin kişi katıldı.

Diyarbakır'ın Bismil ilçesine bağlı Işıklar (Hayderli) köyünde, 3 bin metrekarelik Bir Alanda yapılan yemekli düğün törenine yaklaşık Dörtbin kişi katılırken, düğün töreni, Diyarbakır ve bölgenin tanınmış siyaset ve iş adamlarını buluşturdu.

Davul zurna eşliğinde harika bir müzik organizasyonu ile yapılan düğün törenine, Sivil Toplum Kuruluşlarının (STK) başkan ve yöneticileri, Prof. Dr. Yusuf Yağmur, iş adamı Cihan Ensarioğlu, Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) eski başkanı Fahrettin Akyıl, Ambar Belediye Başkanı Fehmi Kardeşoğlu, İş Adamları Osman Adıgüzel, İbrahim Lale, Bismil Emniyet Müdürü Şerafettin Gündoğdu, Derman Baba Yetiş Yardımlaşma ve Dayanışma Başkanı Yılmaz Acu, Diyarbakır ve bölgenin tanınmış kanaat önderleri ve oldukça kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.3 bin metrekarelik alanı olan köy meydanı tıka basa dolarken, 3 gün 3 gün 3 gece boyunca devam eden düğünde, yaklaşık dört bin kişiye yemek dağıtıldı.

Düğünde, gelin ve damada yaklaşık 4 kilogram Altın takılırken, Hamo Ağa, sık sık misafirleriyle beraber oynanan oyunlara eşlik ederek, davetlilere renkli görüntüler yaşattı.Misafirlerini karşılayarak, Ayrı Ayrı ilgilenen Hamo Ağa, düğün bitiminde yine misafirlerini araçlarına kadar uğurladı.Düğün bitiminde teşekkür konuşması yapan Hamo Ağa şunları söyledi:

'Gerek davetimize icabet eden ve gerekse telefonla arayarak tebriklerini ileten bütün Akraba, dost ve Arkadaşlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.Cenabı Allah; bizlere böylesi bir mutluluk yaşattı. Darısı bütün bekârların başına'.

HABERE YORUM KAT