1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Hamilelik, Hamilelik Hesaplama ve Yumurtlama Günü Hesaplama
Hamilelik, Hamilelik Hesaplama ve Yumurtlama Günü Hesaplama

Hamilelik, Hamilelik Hesaplama ve Yumurtlama Günü Hesaplama

Yaşamın en büyük mucizelerinden birisi olan hamilelik, hem bayanlara hem de eşlerine büyük bir mutluluk vermektedir.

A+A-

Başlık: Hamilelik, Hamilelik Hesaplama ve Yumurtlama Günü Hesaplama Yaşamın en büyük mucizelerinden birisi olan , hem bayanlara hem de eşlerine büyük bir mutluluk vermektedir. Adet dönemlerinin aksadığını fark eden bayanlar, özel cihazlarla yapılan testler ile hamilelik için kontrollerini gerçekleştirebilecekleri gibi doktorlarına da görünebilirler. Testler ve doktorunuz sizlere hamile olduğunu söylediğinde de artık kalan hayatınız tamamen değişecektir. Gün içerisindeki tüm işlerinizi bu duruma göre ayarlamanız, hareketlerinize ve yediklerinize çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca doktor kontrollerinin de kesinlikle aksatılmaması gerekir.

Bayanlar adet gecikmesi yaşadıklarında ve sonrasında hamile olduklarını anladıklarında  işlemine başlarlar. Doktora gidildiğinde, uzman doktorlar bayanlara kaç haftalık hamile olduğunu söylemektedir. Ancak kişilerde 9 aylık olunduğunda hamileliğin tamamlanacağı bilgisi bulunduğundan bayanlar ay olarak hesap yapma gereği duyarlar. Ancak ay hesabına girildiğinde biraz karışıklıklar oluşmaktadır. Hamilelik hesaplama döneminde yaşanan bu karmaşanın sebebi bir ayın tam olarak 4 hafta olmamasıdır. Bebeklerin anne karnındaki gelişimi haftalara göre değişim göstermektedir. Doktorlar da zaman kavramı olarak haftaları tercih ederler. Ancak bayanlar bu hesapları aya çevirdiklerinde şaşmalar olabilir. Bir bebeğin doğması için 40 haftalık gecelik süresi gerekmektedir. Bu sebeple çiftlerin hesaplama sırasında hafta bazında hesaplar yapmaları gerekir.

Bayanların hamile kalmaları için yumurtlama günlerinin belirlenmesi büyük bir önem taşımaktadır. Bu konuda internet sitelerinde çok sayıda yanlış bilgi de bulunmaktadır. Bu sebeple çiftlerin http://www.hamilelikvegebelik.com/ sitesi gibi herkesçe kullanılan gücenilir siteleri ziyaret etmesi gerekir. Bayanlarda adet gününün 14 gün öncesinde yumurtlama evresi başlamaktadır. Çiftler bu dönemden 3-4 gün öncesinde korunmasız olarak cinsel ilişkiye girerlerse hamile kalma oranı oldukça yükselir. Bu sebeple bayanlar sitede yer alan küçük hesaplama kısmı sayesinde son adet gördükleri günü yazarak yumurtlama günü hesaplama işlemini gerçekleştirebilirler.

HABERE YORUM KAT