1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hamile eş cinayetine ömür boyu hapis
Hamile eş cinayetine ömür boyu hapis

Hamile eş cinayetine ömür boyu hapis

Diyarbakır'da, bir çocuk annesi ve 4 haftalık hamile eşi Deniz Binen'i, kendisini aldattığı iddiasıyla 21 bıçak darbesiyle öldüren ve cinayet sırasında sesleri kaydeden Selam Binen, ağırlaştırılımış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

A+A-

Merkez Sur ilçesi'nde geçen yıl Nisan ayında bir çocuk annesi ve 4 haftalık hamile eşi 28 yaşındaki Deniz Binen'i, kendisini aldattığı iddiasıyla 21 bıçak darbesi ile öldüren temizlik işçisi Selam Binen'in yargılanmasına devam edildi.

Diyarbakır 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Selam Binen Siirt E tipi Kapalı Cezaevi'nden Segbis sistemiyle katılırken, taraf avukatları mahkeme salonunda hazır bulundu. Duruşmada söz alan Savcı, bir önceki celse verdiği esas hakkındaki mütalaayı tekrar ettiğini belirterek, evin değişik yerlerine yerleştirilen kamera ve ses kayıt cihazlarının incelenmesinde, maktülün aldattığı yönündeki iddiaları doğrulayacak delil elde edilemediğini söyledi.

Duruşmada mağdur avukatları olarak konuşan İmren Bayhan, Halime Sanli, Semire Nergiz ve Kezban Yılmaz, sanığın üzerine atılı suçtan cezalandırılmasını talep ederek, "Savcılık mütalasında bulunan haksız tahrik indirimi uygulanmaması görüşüne katılıyoruz. Sanık hakkında tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme hükümlerinin de uygulanmasını istiyoruz" dediler.

KURAN'DAN ÖRNEK VERDİ

Duruşmaya Segbis sistemi ile katılan sanık Selam Binen ise olayı tasarlamadığını savunarak şöyle konuştu:

"Ben olayı tasarlamadım. Bıçağı bana ilk vuran eşimdir. Bu sebeple olaya tasarlama denilemez. Ben Kuran okuyan biriyim. Nur suresinde iffetli kadınlara iftira edilmesi yasaklanmıştır. Bunu bildiğim halde eşime iftira etmem mümkün değil. Vereceğiniz karar benim ve çocuğumun hayatını ilgilendirmektedir. Vereceğiniz kararda çocuğumdan ayrılacaksam yaşamamın da bir anlamı yoktur."

CEZASINDA İNDİRİM UYGULANMADI

Duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme daha sonra kararını açıkladı. Mahkeme, sanık Selam Binen'i, 'Gebe olduğu bilinen eşe karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme sanığın cezasında herhangi bir indirim de yapılmadığını açıkladı. Mahkeme, sanığın cezası tamamlanıncaya kadar çocuğu üzerinde bulunan velayet ve vesayet haklarından da yoksun bırakılmasına karar verdi. 

Etiketler : , , , , ,

HABERE YORUM KAT