1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hamdullah Ay: Türkiye tek vücut oldu
Hamdullah Ay: Türkiye tek vücut oldu

Hamdullah Ay: Türkiye tek vücut oldu

Türkiye’nin tüm illerinde olduğu gibi Diyarbakır’da düzenlenen demokrasi nöbetlerine halktan her kesim katılmaya devam ediyor.

A+A-

23 gün boyunca demokrasi nöbetlerinde hazır bulunan Diyarbakır Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği başkanı Hamdullah Ay, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sözüyle meydanlardayız. Türkiye olarak tek vücut olduk ve meydanları boş bırakmayacağız” dedi. 
 
15 Temmuz darbe girişiminin ardından 23 gün boyunca düzenlenen demokrasi nöbetlerinde hazır bulunan Diyarbakır Namık Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği başkanı Hamdullah Ay, “Sayın cumhurbaşkanımızın bir sözü ile meydanlardayız  23 gündür ölmek var dönmek yok taki bizlere ikinci bir emir gelmeyene kadar  bırakmayacağız meydanları. Allah belalarını versin bu zalimlerin. Tüm Türkiye tek vücut oldu darbeye karşı. Darbe alçak bir saldırıdır. Allah kurtardı bu imanlı halkımızı  vatan bölünmez asla kimseye bu topraklarımızı yedirmeyiz. İhanetin bedelini böyle ağır ödeyecekler, alçaklar onlarca insanımız şehit oldular. Şehit olanlara Allah’tan rahmet dilerim yaralılarımıza da Allah acil şifa versin. Gerekirse ölmeye hazırız bu vatanımız için” dedi. 
 
Dava vitrine oynama misyonu değil halkla içiçe olma vefasıdır diyen Ay, “Diyarbakır’ın çevre ilçelerdeki demokrasi nöbetine haftalardır katılmaları bazı il ve ilçe yönetimlerine iyi örnek oldu son iki gün kala ziyaretler gerçekleşiyor buna da şükür gönül isterdiki 15 Temmuz’dan bu yana tüm çevre ilçeleriyle beraber birlik olsaydı. Devlet kurumlarında kamuya personel istihdamında kimler hangi fetöcü bürokratların referansıyla alınmışsa derhal işten çıkarılmalı.


 Türkiye geneli AK parti il ve ilçe teşkilatlarındaki kiroptu paralelciler derhal temizlenmeli, hangi teşkilat yöneticilerinin düne kadar hangi paralel yapı fetö terör örgütü çerçevesinde görevden alınan mülki amirler kurum amirleriyle kendi referanslarıyla hangi resmi alım ve resmi işlerde temasta bulunmuşsa işleri iptal edilmeli ve bu yönetimde bulunanlar partiden atılmalıdır. Bu zevatların milli irade nöbetlerinde boy göstermeleri kendilerini akladıkları anlamına gelmez herkes herkesi iyi bilir tanır. Her şey yeni başlıyor parazitlere yol yok” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT