1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Hamamda hırsızlığa dikkat!
Hamamda hırsızlığa dikkat!

Hamamda hırsızlığa dikkat!

Diyarbakır’ın Çermik İlçesindeki hamamlarda son zamanlarda artan hırsızlık olaylarına karşı güvenlik güçleri vatandaşları uyardı.

A+A-

Diyarbakır’ın Çermik İlçesindeki hamamlarda son zamanlarda artan hırsızlık olaylarına karşı güvenlik güçleri vatandaşları uyardı.

Turizm sezonunun açılması ile birlikte ilçeye gelen turistlerin yanı sıra hafta sonları ilçede şifa bulmak için gelen günübirlik vatandaşlar hamamın içinde yaşadığı hırsızlık olaylarına yenileri eklendi. Her yıl güvenlik güçlerinin yaptıkları uyarılara rağmen aynı hataya düşen vatandaşlar, mağduriyet yaşıyor.


Son olarak şifa bulmayan vatandaşlardan iki kişi bu hırsızlık olaylarıyla karşı karşıya kaldı. Bir vatandaş, hamamda yıkandığı esnada cebinde bulunan iki bin liranın hamam çıkışında cebinde olmadığını fark ederken, bir diğer vatandaş ise cep telefonunu çaldırdı. Emniyet Amirliği, her yıl turizm mevsiminde bu tür sorunların yaşandığını belirtirken, vatandaşların bütün uyarılara rağmen tedbir almadıklarını açıkladı.


Özellikle bu dönemde hamam giren vatandaşların eğer arabası var ise değerli eşyalarını araba içerisinde bırakmalarını, otelde kalan vatandaşların eşyalarını odalarında bırakmasını, günübirlik gelen ve arabası olmayan vatandaşların da değerli eşyalarını hamam içerisinde bulunan emanet bölümüne teslim etmelerini istedi. Günde yüzlerce insanın girdiği kaplıcalarda hırsızlık yapanların tespitinin neredeyse imkansız olduğunu da belirten yetkililer, bunun için vatandaşların biraz daha duyarlı olmaları gerektiğini belirtti.


Bazen vatandaşların emanete vereceği iki-üç liradan dolayı binlerce lirasını kaptırdığını belirten yetkililer, vatandaşların bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler