1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Halkoyunlarında Diyarbakır rakipsiz
Halkoyunlarında Diyarbakır rakipsiz

Halkoyunlarında Diyarbakır rakipsiz

İstanbul'da düzenlenen Halk Oyunları Türkiye Şampiyonasında Diyarbakır fırtınası esti. Gençlik Spor Kulübü Türkiye'nin en iyi 12 takımın yer aldığı final müsabakalarını kazanarak şampiyon oldu.

A+A-

Diyarbakır Gençlik Spor Kulübü, Halk Oyunları Türkiye Şampiyonasında birinci oldu. İstanbul'da 20-21 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından organize edilen şampiyonada Diyarbakır Gençlik Spor Kulübü, 92.86 puanla şampiyonluk ipini göğüsledi.  Büyükler geleneksel düzenlemesiz dal Türkiye finalinde 12 takımla yarışan Diyarbakır ekibi, tüm rakiplerini geride bırakarak şampiyonluğa ulaştı.

“Gururlandık”

Diyarbakır Gençlik Spor Kulübü Antrenörü İlhami Çetin, 12 grubun lideriyle karşı karşıya geldiklerini belirterek şöyle konuştu:

“İstanbul'da tamamlanan Türkiye finalleri büyük çekişmeye sahne oldu. En iyilerin yer aldığı final müsabakalarına ben ve antrenör arkadaşım Mahmut Çakmak, ekibimizi çok iyi hazırladık. Şampiyonanın önemini hem antrenmanlarda uygulamalı hem de psikolojik olarak anlattık. Oyuncularımız da işin önemini çok iyi anlayarak final müsabakalarına motive oldular. Büyük gün geldiğinde sahneye çıkan ekibimiz 92.86 puan alarak hedefine ulaştı. Salondaki herkesin büyük alkışını alan ekibimiz Türkiye şampiyonu olarak bizleri gururlandırdı. Bu şampiyonada büyük bir özveri gösteren sporcularımı ve bizlere inanan herkese teşekkür ediyorum.”

HABERE YORUM KAT