1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Halkla birlikte kaçak yapılaşmaya karşı mücadele
Halkla birlikte kaçak yapılaşmaya karşı mücadele

Halkla birlikte kaçak yapılaşmaya karşı mücadele

Sur Belediyesi halkla bir araya gelerek kaçak yapıları önlemeye dönük toplantılar gerçekleştiriyor.

A+A-
İmar ve Şehircilik ile Halka İlişkiler Komisyonu tarafından gerçekleştirilen ve ilki Çarıklı (Palukê)'da yapılan toplantının ardından ikincisi Bağıvar (Kabê)'da yapıldı.
 
 
Kaçak yapılaşmayla halkla beraber mücadele ederek ve daha yaşanılır sokaklar, caddeler ve kentleri yaratma şiarıyla yapılan toplantıya komisyonlarda yer alan Sur Belediyesi Meclis Üyeleri ile çok sayıda yurttaş katıldı.
 
 
Halkla İlişkiler Komisyonu adına konuşan Sur Belediyesi Meclis Üyesi İzzetin Candan, kaçak yapıların kentin görünümünü bozduğunu, imar, plan ve programların hayata geçirilmesini geciktirdiğini ve halkın mağduriyetine neden olduğunu belirterek daha yaşanılır bir kent için kaçak yapılarla hep beraber mücadele edilmesi gerektiğini ifade etti.
 
 
İmar Komisyonu adına söz alan Meclis Üyesi Dilfikar Döğer "Yeşil alan, mera, hazine arazisi ve yol vb gibi alanlardaki yapılaşmalara izin verilmemeliyiz. Bu tür olayların yaşanması durumunda cezai müeyyidelere başvuracağız.  Yurttaşlarımızın konut yapımına başlamadan önce belediyeye başvurarak belgelerini tamamlaması ve gerekli işlemleri yerine getirmesi gerekmektedir. Bu konuda yurttaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz" dedi.
 
 
İmar komisyonu üyelerinden Kemal Güler ise, halkın sesine kulak vereceklerini, halka rağmen değil halkla beraber bir yönetim anlayışı ile halkın konut sorununa beraber çözüm bulacaklarını dile getirdi. Toplantıya katılan yurttaşlar, bu buluşmadan memnun olduklarını ve çocuklarının geleceği için yaşam alanlarını koruyacaklarını belirttiler. Ayrıca belediyelere de bu konuda büyük sorumluklar düştüğünü ve daha güçlü bir belediyeciliğin halkla güçlü ilişkiler geliştirilerek mümkün olacağını ve bu konuda umutlu olduklarını söylediler.
 
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT