1. HABERLER

  2. SPOR

  3. “Halkımıza hizmet etmek için buradayız”
“Halkımıza hizmet etmek için buradayız”

“Halkımıza hizmet etmek için buradayız”

Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, il ve ilçelerdeki spor tesislerinin bakım ve onarımı için kendilerine tahsis edilen 10 Milyon T.L. dolayındaki destekle sporda tesisleşme konusunda yeni bir çığır açacaklarını söyledi.

A+A-

Demir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Binasın yanında bulunan ve yıllar önce Türkiye Futbol federasyonu tarafından yapılan atıl durumdaki sentetik futbol sahasının da elden geçtikten sonra hizmete açılacağını belirtti.
 
Sahaya gecekondu inşa etmişler


Vali Ahmet Cemil Serhadlı Spor Tesisinin de genişletileceğini anlatan Demir, “Maalesef zamanında bu tesisimize ait arazinin çevresinde bir duvar örülmemiş ve zaman içerisinde insanlar orada evler yapmış, gecekondular yapmışlar. Bu da ayrı bir dert” dedi.
 
“Bütün sahalarımızı onaracağız”


Kent merkezindeki spor tesislerinin büyük bir çoğunluğunun arazisinin de belediyelere ait olduğuna dikkat çeken Demir, “Başta Büyükşehir, Yenişehir ve Bağlar Belediyelerimizle bir araya gelerek bu sorunu da el birliğiyle çözeceğiz. Kent merkezindeki ve ilçelerimizdeki bütün spor tesislerimizi elden geçirip o0naracağız ve bunları gençlerimizin hizmetine sunacağız. Zira halkımıza hizmet etmek için buradayız” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler