1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Halka hizmet esastır
Halka hizmet esastır

Halka hizmet esastır

Yenişehir Belediyesi tarafından inşa edilecek spor kompleksinin temel atma törenine katılan BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak, Türkiye'de 80 yıl içerisinde yapılmayanların kendileri tarafında 8-10 yıl içerisinde yapıldığını dikkat çekerek, yürüttükleri

A+A-

Yenişehir Belediyesi, Fidanlık ve Sosyal Tesisleri'nde 70 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan spor kompleksi için temel atma töreni düzenledi. Törene çok sayıda yurttaşın yanı sıra, BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak, Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek, BDP il ve ilçe yöneticileri, STK temsilcileri katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, Diyarbakır halkına bir hizmet daha yapabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Spora yaklaşımlarının toplumu yozlaştırmak değil, değer katma ve geliştirme olduğunu kaydeden Kurbanoğlu, geleceğin sistemini yaratma çabalarının devam edeceğini söyledi.

'Her hizmet çok anlamlı'

Kurbanoğlu'nun ardından konuşan BDP Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak ise, halkın hizmetine sunulan her hizmetin kendileri için çok anlamlı ve değerli olduğunu ifade ederek, yürüttükleri siyasi mücadelede halka hizmet etmenin esas olduğunu söyledi. Türkiye'de 80 yılda yapılmayanların kendileri tarafından 8-10 yıl içerisinde yapıldığını dile getiren Kışanak, “Bu büyük bir başarıdır. Geldiğimiz aşamada farklılığımızı ve rengimizi ortaya koymamız gerekir. Halkın bizlere verdiği yönetim yetkisini nasıl kullanacağımız çok önemlidir” dedi. Türkiye'de temsili demokrasiden kaynaklı gerçek irade olan halkın bir tarafa bırakıldığına dikkat çeken Kışanak şöyle devam etti: “Temsili demokrasi her alanda yetkisini istediği gibi kullanmaktadır. Kentler temsili demokrasiyle birlikte birer rant alanına dönüyor. Bizler yerel yönetimlerde halkın bize verdiği 'gelin kentimizi birlikte yönetelim' yetkisini halkımızla birlikte kullanmalıyız. Halkımızla birlikte kentimizi yönetmeliyiz.”

'Birinci sıraya gençliği koymalıyız'

Kadın ve gençlikle ortak hareket ederek kent politikalarını ürettiklerini belirten Kışanak, “Elimizdeki kamusal kaynakları en iyi şekilde kullanmak gerekir. Bu kenttin nüfus oranının yüzde 90′ınına yakın bir kesimi genç kesimdir. Bu da bize gösteriyor ki bu kentte hizmet yapacaksak birinci sıraya gençliği koymamız gerekir. Spor kompleksleri çoğaldıkça gençlerimiz burada sporun gerçek anlamıyla kendilerini hayata hazırlayacaklar” diye kaydetti.  Yapılan konuşmaların ardından tesisin temel atma töreni Kışanak ve Kurbanoğlu tarafından kurdele kesimi ile yapıldı.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT