1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Halk toplantılarında tüm yollar barış sürecine çıkıyor
Halk toplantılarında tüm yollar barış sürecine çıkıyor

Halk toplantılarında tüm yollar barış sürecine çıkıyor

Yenişehir Belediyesi periyodik olarak her hafta gerçekleştirdiği halk toplantılarında yurttaşların sorunlarını dinleyerek, barış sürecini halkla tartıştı.

A+A-
Yenişehir Belediyesi Eş başkanı Selim Kurbanoğlu ve beraberindeki Belediye Meclis üyeleri Dicle ve Feritköşk mahallelerini ziyaret ederek halkın sorunlarını dinledi. Ayrıca toplantıda demokratik çözüm sürecinde izlenen yol doğrultusunda halkın görüş ve önerileri alındı.
 
 Dicle ve Feritköşk Mahallelerindeki halk toplantılarında ağırlıklı olarak süreç damgasını vurdu. Devam eden sürece ve Newroz katılımdan dolayı yurttaşlara teşekkürlerini ileten  Kurbanoğlu “Sizinde bildiğiniz gibi devam eden bir barış süreci bulunmaktadır.
 
2015 Newroz'u bu barış sürecinde Kürt halkı istek ve kararlılığını bir kez daha alanlarda dile getirmiştir. 30 yıldır süre gelen bu mücadele döneminde Kürt sorunun çözümüne doğru gelinen nokta,Kürt halkının bir örgütlülüğünün sonucudur. Bu zaman dilimine kadar söylenecek barış sözcüklerini halkımız haykırmıştır.Halkımızın Bu onurlu barış haykırışlarını tüm dünya duymalıdır.Kürt özgürlük mücadelesini,çok büyük bedeller ve emek vererek buralara getiren Kürt halkı tüm dünyada bir emsal niteliği taşıdığını hepimiz gördük " şeklinde konuştu.
 
Toplantıda daha sonra halkın sorunları dinlenerek,çözüme kavuşması noktasında gerekli adımların atılacağı belirtildi. Ferit Köşk ve Dicle mahallerinde yapılan toplantıya çok sayıda yurttaşın katılım göstermesi dikkatlerden kaçmadı.
 
29-04-2013-ynb-surec-toplanti3.jpg
 
 
(Diyarinsesi.org YB)

HABERE YORUM KAT