1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Halk Sağlığından bisiklet etkinliği
Halk Sağlığından bisiklet etkinliği

Halk Sağlığından bisiklet etkinliği

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü Bisiklete Binme Etkinliği düzenledi.

A+A-
Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinasyonunda 2014 ''Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı Etkinlikleri'' kapsamında Bisiklete Binme ve Yürüyüş Etkinliği düzenlendi. Etkinlik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinde gerçekleştirildi. Katılımcıların bisikletleri ile katıldığı etkinliğe; Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, Sağlık Müdürü Dr. Sait Avar, Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğünden yetkililer, sağlık çalışanları ve öğrenciler katıldı. Ayrıca Türkiye Bisiklet Federasyonu Diyarbakır Temsilcisi Ali Alioğlu da Bisiklet Ekibi ile etkinliğe destek verdi. 
 
Bazı katılımcıların yürüyerek, bazılarının ise bisikletleri ile eşlik ettiği gözlenen aktivitede Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından su, adımsayar ve sağlıklı yaşam ile ilgili broşürler dağıtılarak yeterli dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivitenin sağlık için önemi konularında bilgilendirme yapıldı. 
 
Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan; ''Bu etkinlikler ile hareketli yaşamı ve düzenli fiziksel aktiviteyi hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline getirmeye çalışıyoruz'' dedi. Faaliyetlerine destek veren kurumlara, kişilere ve katılımcılara teşekkür eden Dr. Aslan, sağlıklı bir yaşam temennisinde bulundu. 
 

HABERE YORUM KAT