1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Halk Kütüphanesine yoğun ilgi
Halk Kütüphanesine yoğun ilgi

Halk Kütüphanesine yoğun ilgi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçe Belediye Başkanlığı tarafından 8 yıl önce açılan Dr. Zeki Tanrıkulu Halk Kütüphanesi, öğrenci ve vatandaşın büyük ilgisini çekmeye devam ediyor.

A+A-

Silvan Belediyesi bünyesinde 2006 yılında açılan Halk Kütüphanesi her gün öğrenci ve kitap okuma alışkanlığı olan vatandaşların akınına uğruyor.

Silvan Belediyesi Dr. Zeki Tanrıkulu Halk Kütüphanesi Müdürü Afit Özdemir, günde 75 ile 150 öğrenci ve vatandaşın kütüphanelerine geldiklerini belirterek, "Belediye tarafından ilçemizde açılan halk kütüphanesiyle birlikte birçok öğrenci buradan bilgilere ulaşıyor. Bununla birlikte kitap okuma alışkanlığı olan vatandaşlar ise kütüphanemize gelerek günlük kitap taleplerini de karşılıyor.

Günde 75 ile 150 öğrenci kütüphanemize gelerek gerekli bilgiye ulaşmaktadır. Ayrıca kurduğumuz ve burada bulundurduğumuz bilgisayarlardan öğrenciler internet aracılığıyla bilgiye ulaşmaktadır" dedi.

Silvan Belediyesi Dr. Zeki Tanrıkulu Halk Kütüphanesi Müdürü Hafit Özdemir, Silvan dışında yaşayan Silvanlıların ve ilçede yaşayan vatandaşların evlerinde bulunan ve okunmuş kitaplarını kütüphanelerine bağışlamalarını istediklerini sözlerine ekledi.

(İHY-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT