1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. “Halk hiçbir darbeye müsaade etmeyecektir”
“Halk hiçbir darbeye müsaade etmeyecektir”

“Halk hiçbir darbeye müsaade etmeyecektir”

Diyarbakır’da darbe girişimine karşı düzenlenen gösterilere katılan STK’lar, halkın darbeye müsaade etmeyeceğini belirttiler.

A+A-

Türkiye’de yaşanan darbe girişimi nedeniyle tüm şehirlerde olduğu gibi Diyarbakır’da da halk sokaklara çıktı.Darbe girişimine karşı düzenlenen gösterilere katılan sivil toplum kuruluşları temsilcileri, darbe girişiminin başarıya ulaşamayacağını söyleyerek, halkın darbeye müsaade etmeyeceğini belirttiler.

Memur-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, “Bu darbeyi yapanları lanetliyoruz. Halk olarak bu darbecilere karşı da alandayız. Vesayetçilere, darbeciler karşı da şu anda Türkiye’nin her tarafında milyonlar ayakta. Türkiye artık 1980’li yılların Türkiye’si değil. Halk artık bilinçli bir halk, hiçbir darbeye müsaade etmeyecektir. Ve bizlerde asla sivil toplum kuruşlu olarak boyun eğmeyecek dolasıyla bu darbeyi yapan, bu darbeye ışık tutan, arkasında kimler varsa hepsini lanetliyoruz.” dedi.

Kentte faaliyet gösteren İhvan-Der Başkanı Hüseyin Solmuş ise “Bu ülke değişik zamanlarda ve 10 yılda bir darbelerle karşılaşmıştır. 28 Şubat bunun göstergesidir. Akşam bir darbe girişiminde bulunuldu. Allah’a hamdolsun inşallah lokal bir şekilde kalmıştır. Başarıya ulaşmayacaklar.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT