1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Halis Ağa, Bir türlü Mutluluğu Bulamadı.
Halis Ağa,  Bir türlü Mutluluğu Bulamadı.

Halis Ağa, Bir türlü Mutluluğu Bulamadı.

Halis Ağa, kendisine Turgut adında bir evlat veren, dokuz yıllık eşi Özlem Hanım'dan 7 Temmuz'da tek celsede boşanmış. Halis Ağa, evlilik dışı oğlu Selim'den istediği DNA testini, Özlem Hanım'dan olan oğlu Turgut'tan da istemişti.

A+A-

Son günlerde, evlilik dışı oğlu Salim Toprak'tan DNA testi istemesi ve onu nüfusundan sildirmek için dava açmasıyla gündemde olan ünlü işadamı Halis Toprak , ikinci eşi Özlem Toprak'tan boşanmış.

Günaydın'da yer alan habere göre Halis Toprak, 90'lı yıllarda 33 yıl aynı yastığı baş koyduğu ve kendisine ikisi erkek tam 10 çocuk veren ilk eşi Ayşe Toprak'tan olaylı bir şekilde boşanmıştı. O dönemler Ayşe Hanım'ın 5 trilyonluk nafaka davası yüzünden büyük sıkıntı çeken ünlü işadamı, nafaka sorununu hallettikten sonra sürpriz bir evlilik yapmıştı. Halis Bey'in uğruna çocuklarının annesinden boşandığı sevgilisi ile evlenmesi beklenirken, fotoğrafından beğendiği, kendisinden 39 yaş küçük Özlem Özkan'la nikah masasına oturmuştu! 1999 yılında gerçekleşen bu sürpriz nikah herkesi şaşkına çevirmişti

DNA TESTİ İSTEDİHalis Ağa, kendisine Turgut adında bir evlat veren, dokuz yıllık eşi Özlem Hanım'dan 7 Temmuz'da tek celsede boşanmış. Halis Ağa, evlilik dışı oğlu Selim'den istediği DNA testini, Özlem Hanım'dan olan oğlu Turgut'tan da istemişti. 

ESKİ EŞİNE TAZMİNAT ÖDEMİŞTİHalis Ağa'nın 33 yıl aynı yastığa baş koyduğu eski eşi Ayşe Toprak, boşanmak istemediği için 5 trilyon tazminat istemişti. İki kez Yargıtay'dan dönen ve beş yıl süren dava, 2000 yılında sonuçlanmıştı. Mahkeme, Toprak'ın eski eşine 500 milyar maddi, 40 milyar lira da manevi tazminat ödemesine hükmetmişti. Ancak Ayşe Toprak bu parayı almamıştı.