1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Haksızlığa kızdı hakemliği bıraktı
Haksızlığa kızdı hakemliği bıraktı

Haksızlığa kızdı hakemliği bıraktı

Diyarbakır'lı futbol hakemi Osman Güneri, TFF'nin Diyarbakırspor'a yaptığı haksızlığa tepki göstererek hakemliği bıraktı.

A+A-
Sert ifadeler kulanan Güneri,” Karektersiz , emek hırsızlığı yapıp milyonlarca Diyarbakır sevdalısının umudunu gasp eden o alçakla aynı camiaayı paylaşmaktan utanç duyduğum için görevimi sonsuza dek bırakıyorum.” dedi.
 
 
 'HÜSEYİN SABANCI KASITLI OLARAK VERİLDİ'
 
 
Diyarbakırspor'un şampiyonluğunu çalan TFF ve hakem Hüseyin Sabancı'ya en büyük tepkilerden biri Diyarbakırlı futbol hakemi Osman Güneri'den geldi. Diyarbakırspor'a yapılan haksızlığa dayanamadığını belirten Güneri, Diyarbakır ve bölge düşmanlığı yapan bir anlayışla aynı çatı altında olmak istemediği için hakemliği bırakma kararı aldığını söyledi. Facebook hesabında açıklama yapan Güneri,”Bir şehir düşünün ki yıllardır üst liglerin hasretini çekip binbir zorlukla , emekle bir yerlere gelip play- off'a kalıyor.
 
 
89.dakikada galibiyet golünü atıyor ve 90+' te hiç alakasız bir pozisyona penaltı veriliyor ve bu takım birkez daha hayal kırıklığına uğratılıyor.Ne ilginçtir ki Diyarbakırspor-Denzli Bld. maçına daha önce örneği görülmemiş üzere Denizli'ye iki saat uzaklıktaki İzmir'den  hakem veriliyor.Ve bu zat Diyarbakırspor'un küme düşmesinde emek sahibi bir isim olduğu TFF dahil herkesçe bilinmekte olan bir hakemdi.Çok fazla konuşmaya gerek yok futbolun f'sinden anlayanlar ne demek istediğimi anladılar.” dedi.
 
 
'O ZATLA AYNI MESLEĞİ PAYLAŞMAKTAN UTANIYORUM'
 
 
Hüseyin Sabancı ile aynı camiada olmaktan utanç duyduğunu belirten Güneri,”Ben bu mesleğe şerefimle , onurumla başladım memleketime ve ülkeme katkı sunarım diye başladım.Ama karektersiz , emek hırsızlığı yapıp milyonlarca Diyarbakır sevdalısının umudunu gasp eden o alçakla aynı camiaayı paylaşmaktan utanç duyduğum için görevimi sonsuza dek bırakıyorum .Diyarbakırspor'un emeklerinin çöpe atıldığı bir ortamda para , pul , şöhret benim için hiçbirşey ifade etmez.Üzerimde emeği olan Süper Lig hakemlerimiz ve diğer hocalarımın affına sığınırım ,emeklerinden dolayı teşekkür ederim.Bu yazdıklarım tamamen beni bağlar ,sorumluluğu bana aittir Diyarbakır Hakem Kurulu'nun asla sorumluluğunda yada bilgisi dahilinde değildir .” diye konuştu.
 
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT