1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Haksızlığa dur demek için konuk evine
Haksızlığa dur demek için konuk evine

Haksızlığa dur demek için konuk evine

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor'a yapılan haksızlıklar ve kıyımlar için protesto yürüyüşü düzenlenecek.

A+A-

Diyarbakırspor'un hemen her sezon, TFF tarafından gönderilen tetikçi hakemler tarafından çok büyük haksızlıklara uğraması protesto edilecek.

Azrailler Grubu ve tüm taraftarlar yarın Diyarbakır'da haksızlığa dur demek için toplanacaklar..

Diyarbakırspor eski Kulüp Başkanı ve HDP milletvekili aday adayı Şeyhmus Şenyiğit yaptığı açıklamada, Sporun halkları birleştirici bir unsur olması gerekirken, insanları birbirine kırdıran TFF'nin gönderdiği tetikçiler sayesinde Diyarbakırspor'a karşı yapılan bu zulme, haksızlığa dur demek için tüm Halkımızı protestoya katılmaya davet ediyoruz.

Kürt halkının onuruyla  kimse oynayamaz, oynanan bu kirli oyunun maskarası olmak istemiyoruz.  TFF daha önce defalarca bunları yaparak koca bir kulübün kaderiyle oynamıştır.Sadece Diyarbakırspor değil bölgede neredeyse canı yanmayan takım kalmadı. Bu onurlu mücadelede yanımızda olan Dersimspor, Cizrespor, Amedspor, Van Belediyespor, Adana Demirspor, Artvin Hopaspor ve daha bir çok kulübün mesajlarına teşşekkür ediyoruz.  Diyarbakırın gücünü, halkın haykırışını dosta düşmana gösterme zamanı gelmiştir.  Diyarbakır insanı kendine yapılan iyiğide kötülüğüde ömür boyu unutmayacak kadar merttir. Bizlere, bu halka, kentimize karşı yapanları da asla unutmayacağız.  Ucuz insanlarla bizleri azmettirmeye kalkanların karşısında durmaya devam ediceğiz..

Genç kardeşlerimden ricam hiç kimse en ufak bir taşkınlık yapmadan haklı protestomuzu ortaya koyacağız. Onurlu kardeşlerimizden asla bir taşkın davranış beklemiyoruz. 

ÖLENE KADAR DİYARBAKIRIN TÜM DEĞERLERİ İÇİN YAPILACAK EYLEMLERDE EN ÖN SAFLARDA YER ALACAĞIM...

Aynı zamanda Azrailler Grubu Onursal Başkanı olan Şenyiğit, 20 Mayıs 2015 (Çarşamba) haksızlıklara karşı saat 16.30 da ofis konuk evi önünde toplanıp TFF temsilcisine yapılacak yürüyüş organizasyonunda tüm DIYARBAKIRLI ve DİYARBAKIRI sevenlerin katılması gerekir...Herşey faşist,ırkçı ve kafatasçı zihniyetlere karşı DİYARBAKIRIN birlikteliğini göstermek...Şeyhmus Şenyiğit

HABERE YORUM KAT