1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hakemlere yönelik saldırı
Hakemlere yönelik saldırı

Hakemlere yönelik saldırı

DİYARBAKIR- Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Diyarbakır Şube Başkanı Nihat Mızrak, hakemlere yapılan sözlü ve fiili saldırıları kınadı.

A+A-
Mızrak, yaptığı açıklamada, çok sayıda hakemin görev yaptığı Diyarbakır'da, son zamanlarda ligi ve kategorisi hiç fark etmeden hakemlere sözlü ve fiili saldırılar olduğunu belirtti.
 
Diyarbakır'ı profesyonel lig ve müsabakalarda başarıyla temsil eden, her platformda kenti adını başarıyla söz ettiren hakemlere yönelik saldırıları kınadıklarını kaydeden Mızrak, açıklamasında şunlara yer verdi:
 
"İlimiz bünyesinde düzenlenen okul turnuvalarında bile pırıl pırıl, gencecik evlatlarımıza sporun barış ve kardeşlik ruhunu kazandıracağımız yerde, hocaları ve eğitmenleri olarak taraflı davranıp şiddeti ve kavgayı aşılayarak büyük bir yanlışın içinde olduğumuzun bilinmesi gerekir. Ayrıca, ilimizde yapılan spora, ahlaka ve insanlığa sığmayan bu çirkin saldırılar Diyarbakırımızın da marka değerini düşürmekte, art niyetli kişi ve kurumlara cesaret vermektedir."
 
 
Muhabir: MEHMET ÇAKAN 
Yayınlayan: Nurten Aslan

HABERE YORUM KAT