1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hakemler sezonu açtı
Hakemler sezonu açtı

Hakemler sezonu açtı

Futbolda 7. Bölgesel Hakem ve Gözlemci Semineri; Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Mersin, Malatya, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep ve Kilis'ten 3'ü kadın 74 hakem ile 22 gözlemcinin katılımıyla, Adana'da gerçekleştirildi. Merkez Hakem Kurulu Başkan Vekili Yüksel

A+A-

'AVRUPA DÜZEYİNDEYİZ'

Merkez Hakem Kurulu Başkan Vekili Yüksel Okçuoğlu, adalet dağıtan bir kurum olarak hakem atamalarına da çok özen gösterdiklerini söyledi.

Okçuoğlu, Yüreğir serinevler toplantı salonunda düzenlenen "7. Bölgesel Hakem ve Gözlemci" seminerine katıldı.Okçuoğlu, son yıllarda hakemlikte önemli atılımlar yapıldığını belirterek, Türk hakemlerinin, Avrupalı hakemlerden geri kalır bir tarafının olmadığını kaydetti.

'KALİTEYİ ARTIRACAĞIZ'

Mevcut hakemlerin yanı sıra, açılan kurslarla kendilerini kanıtlayan hakemlerin de bir üst klasmana yükseldiğini ifade eden Okçuoğlu, şunları kaydetti:"Hakemler, üzerlerinde, futbolcuların, kulüp yöneticilerinin, taraftarların, spor kamuoyunun ve medyanın büyük baskıları olmasına rağmen başarılı maçlar çıkartarak Türk futboluna önemli katkı sağlıyorlar. Hakem eğitimine büyük önem veriyoruz. Adalet dağıtan bir kurum olarak hakem atamalarına da çok özen gösteriyoruz. Hakemlikte yeni yüzlerle kaliteyi artıracağız. 2013-2014 sezonunun hakem ve gözlemcilere hayırlı olmasını diliyorum."

DİYARBAKIRLI HAKEMLER DE KATILDI

Okçuoğlu, 7. bölgeye bağlı tüm illere giderek hakem ve gözlemcilerle toplantılar yapacağını da bildirdi.Konuşmalardan sonra MHK Eğitim Planlama ve Araştırma (EPAK) Komisyonu Üyesi Mehmet Doğan, hakem ve gözlemcilere görsel olarak değişen kurallarla ilgili eğitim verdi.

Seminere Adana, Osmaniye, Mersin, Malatya, Mardin, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis bölgesinden 3'ü kadın 74 hakem ile 22 gözlemci katıldı.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT