1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hakemin skandal paylaşımına tepki
Hakemin skandal paylaşımına tepki

Hakemin skandal paylaşımına tepki

Ankara'da 97 kişinin hayatını kaybettiği Cumhuriyet tarihinin en büyük saldırı sonrası, hakem Bora Aladağ’ın skandal paylaşımı büyük tepki topladı.

A+A-

Diyarbekirspor, TFF ve MHK’yi göreve çağırarak hakem hakkında yasal işlem başlatılmasını istedi.Türkiye’yi yasa boğan ve tüm dünyanın lanetlediği patlamanın ardından Bursa bölgesi ulusal yardımcı hakemi Bora Aladağ, sosyal paylaşım hesabından nefret dolu ifadeler kullandı.

Aladağ, Barış Mitingi öncesindeki saldırıda hayatını kaybedenler için “Bu meydan kanlı meydan diye halay çekersiniz. Geberin it sürüleri. Ankara merkez, patlıyor herkes” ifadelerini kullandı. 


‘BU ANLAYIŞ SPORDAN UZAKLAŞTIRILMALI’


Aladağ’ı kınayan Diyarbekirspor, TFF ve MHK’yi göreve çağırdı. Diyarbekirspor’un açıklamasında,”Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu bu kişi hakkında yasal işlem başlatarak hakemlikten el çektirmelidir. Bu zihniyete sahip olan biri kutsal bir meslek olan hakemliği icra edemez. Ölüye bile saygısı olmayan,toplumu kin ve nefrete sürükleyen bu anlayış spordan uzaklaştırılmalıdır. Rutin bir kınama ile olayın üzerine örtülmemelidir. “ denildi.
 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler