1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hakan Şükür iddialara açıklık getirdi
Hakan Şükür iddialara açıklık getirdi

Hakan Şükür iddialara açıklık getirdi

Hakan Şükür, düzenlenen bir etkinlikte gazetecilerin soruları üzerine Diyabakırspor iddialarına açıklık getirdi.

A+A-

"İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Diyarbakırspor olsun"  açıklamasıyla bir anda gündeme gelen Galatasaray'ın dünyaca ünlü eski futbolcusu ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, iddialara  açıklık getirdi.
10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen halı saha maçına siyasiler, sanatçılar ve engelli aileleri yoğun ilgi etkinlik düzenlendi.

Türk Petrolleri Anonim Ortaklığı (T.P.A.O) halı sahasında düzenlenen etkinliğe, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, AK Parti Ankara Milletvekilleri Emrullah İşler, Zelkif Kazdal, AK Parti Ağrı Milletvekili Fatma Salman, AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, Olimpiyat Şampiyonu milli halterciler Halil Mutlu ve Şeref Eroğlu, Kızılcahamamspor Başkanı Erkan Özbey, sanatçı Faik Öztürk ve Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ile Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TOSSFED) üyeleri engelli aileleri katıldı.

Etkinlik kapsamında ilk maçta ünlülerden oluşan karma takım ile bedensel ve zihinsel engelliler ampute futbol takımı karşı karşıya geldi. İlk maçı özel sporcular 4-3 kazandı. İkinci maçta ise işitme engelli ampute takımına karşı AK Parti Türkiye Siyasal Şampiyonları takımı mücadele etti. 6-6 berabere biten karşılaşmada dostluk kazandı.

HAKAN ŞÜKÜR: "ÖYLE BİR ŞEY YOK"
Etkinlik öncesi gazetelerin sorularını cevaplayan AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Diyarbakırspor'un İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un isim hakkıyla Süper Lig'e taşınması iddialarını değerlendirdi. Şükür, "O durum ortaya atılan bir şey. Bizim tarafımızdan değil. Konuşulan başka bir şeydi, başka bir şekle dönüştü. Açıkçası onun üstüne bir şey söyleme gereği duymadık. Bugün gelişen hiçbir şey yok. Öyle bir şey yok daha farklı bir formatta bir şey var" ifadelerini kullandı.

"Recep Tayyip Erdoğan" yazılı forma ile sahaya çıkan Hakan Şükür, "Engelli kardeşlerimize birçok konuda önemli çalışmalar yapıyoruz, yasal düzenlemeler yapıyoruz. Başbakanımızın açıkladığı çok önemli şeyler var. Engelli kardeşlerimizle beraber olmak, hayatı onlarla paylaşmak bu sosyal ortamı Ankara gibi bir şehirde hep beraber güzel bir hale getirmek istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

HABERE YORUM KAT