1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hakan, Erdoğan'la neler konuştu?
Hakan, Erdoğan'la neler konuştu?

Hakan, Erdoğan'la neler konuştu?

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Gül, bugün de Başbakan Erdoğan ile görüşen Hakan Şükür için ortaya birbirinden ilginç iddialar atıldı: Hakan başkanı mı olacak?

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milli futbolcu Hakan Şükür'ü makamında kabul etti.

Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleşen kabulün ardından bir açıklama yapan Hakan Şükür, ''Pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanı ile bir araya geldik. Bugün de daha önceden planlanmış ama yoğun program nedeniyle bugüne kadar sarkmış bir görüşme gerçekleşti. Başbakanımızla çok defa görüşmüştük. Bugün de geleceğimle ilgili sohbet ettik'' diye konuştu.

Basın mensuplarının, ''Belediye başkanlığı adaylığın gündeme geldi mi'' sorusu üzerine Hakan şükür, ''Kesinlikle böyle bir şey yok. Hiç siyaset konuşmadık. Sadece benim sportif yanımla ilgili ne yapmam gerektiği hakkında konuştuk. Geniş bir ailem var. Geleceğimi ona göre şekillendirmek zorundayım. Her şeye karar verdikten sonra karşınıza çıkıp açıklama yapacağım'' yanıtını verdi.

Basında futbolu bırakacağı yönündeki yorumların kendisini çok rahatsız ettiğini belirten milli futbolcu, ''Çok cazip teklifler alıyorum. Sağolsun benimle ilgili kulüp başkanlarının güzel yorumları var. Yurt içinde futbol oynamayı kesinlikle düşünmüyorum. Bunu açıkça söylüyorum. Aile şartlarımın da iyi olduğu bir kulüpte yurt dışında oynamak istiyorum. Eğer yurt dışında oynayamazsam veya gitmek istemezsem de futbolu bırakabilirim'' dedi.

Şükür, ''Başbakanın herhangi bir tavsiyesi oldu mu'' sorusu üzerine, ''Hayır, herhangi bir tavsiyede bulunmadı. Hayırlısı ne ise o olsun dedi'' şeklinde konuştu.

Şu anda siyaseti hiç düşünmediğini vurgulayan milli futbolcu, ''Zamanı gelince buna karar verilir. Görüşmede ne siyaset, ne barış elçiliği, ne de belediye başkanlığı gündeme geldi. Sayın spordan sorumlu bakanımız da yanımızdaydı. Sadece spordan konuştuk'' dedi.

''Federasyon başkanlığı gündeme geldi mi'' şeklinde bir soruya ise Hakan Şükür, ''Hiç öyle bir şey gündeme gelmez. Böyle bir şeyi, böyle bir zamanda konuşacak kadar acımasız değilim'' yanıtı verdi.

Hakan Şükür için Sakarya Belediye Başkanıya da Federasyon Başkanı olacak iddiaları ortaya atılmıştı. Hakan böylelikle iki iddiayı da yalanladı.

(haber7)