1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. HAK-PAR, 77 çevrede seçime katılıyor
HAK-PAR, 77 çevrede seçime katılıyor

HAK-PAR, 77 çevrede seçime katılıyor

Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) 7 Haziran 2015 günü yapılacak 25. Dönem milletvekili seçimlerine 77 seçim çevresinde katıldıklarını bildirdi.

A+A-
7 Haziran seçimleri ile ilgili YSK'ya aday listelerinin teslim edilmesinden sonra bazı basın yayın organlarında yayımlanan, Hak ve Özgürlükler Partisi'nin (Hak-Par) seçimlere katılmayacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
 
Hak-Par'ın 7 Haziran seçimlerine parti olarak katılacağı açıklandı. Genel Başkan Fehmi Demir yazılı açıklamada, “Son iki gündür bazı basın yayın organlarında anlamadığımız nedenlerle, ısrarlı bir biçimde partimizin seçimlere katılmayacağı haberi yayınlanıyor. Oysa biz Hak ve Özgürlükler Partisi olarak aday dosyalarımızı basın yayın organlarının gözü önünde 7 Nisan 2015 Salı günü saat 16.00'da YSK'ya teslim ettik.
 
Bazı yayın organlarının yetkililerini ısrarla uyarmamıza rağmen bu yanlış haberin düzeltilmemesi düşündürücüdür. Tüm basın yayın organlarının kaynağı belli olmayan bu yalan haberin düzeltilmesi konusunda gerekli duyarlılığı göstereceğine inanıyorum” dedi.
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT